Oliveram 10 mēneši /Olivers 10 Months Old

dsc_1500aSvars -12 kg

Augums-80 cm

Dienu pirms savas 10 mēnešu jubilejas Olivers pateica savu pirmo apzināto vārdu- “Atā!” Tas notika no rīta, kad Valdis atsveicinājās no mums ar “Atā”, un Olivers skaidri atbildēja. Mēs visi pie brokastu galda samulsām, jo atbilde  bija tik skaidra, skaļa, negaidīta un paša Olivera iniciēta. Tas mūs priecīgi saviļņoja  un reizē arī samulsināja, jo apjautām, ka Oivers pieaug un to dara pats sevis izvēlētā laikā.

Tās pašas dienas pēcpusdienā notika vēl kas jauns- Olivers vareni nostājās, noturot savu svaru krietni ilgu laiku. Atkal samulsums un vispārēja sajūsma, ka Olivers stāv, ja atceramies, ka viņš neveļas un nerāpo, tikai sēž un sēdus var pārvietoties, sļūcot uz dibena. Tagad Olivers domā, ka katru reizi, kad viņš nostājas, kādam ir sajūsmā jāsmejas un jāsauc uzmundrinājumi.

Oliveram garšo ”kopējie” ēdieni. Kaut arī katru reizi viņš saviebjas, kad pagaršo jaunu ēdienu, tomēr parasti turpina ēst, jo iegaršojas. Tā pirmo reizi, kad ēda lasi, nevarēja apstāties, un es paliku bez vakariņām. Taisnības labad, jāatzīst, ka, piemēram, olas un banāni šobrīd nepavisam negaršo, toties visu parējo piedāvāto parasti labprāt ēd. Palēnām arī atsakās no biezeņiem, kaut arī zobu joprojam nav. Tātad šobrīd pa dienu Olivers ēd 3 reizes mammas pienu, trīs maltītes un vienu uzkodu.

Vislielākās grūtības šobrīd ir gulēšana naktīs pēc pusnakts. Pirmās 6 stundas ir mierīgas, bet pēc tam sākas neapmierinātība un nepārtraukta vēlme pēc mammas. Tas tikai nozīmē, ka pēdējais laiks Oliveru mācīt gulēt visu nakti bez pātraukuma un bez piena. Mēs kaut kā esam noslinkojuši un palaiduši to pašplūsmā.

Pāri visam joprojām priecājamies, ka Olivers ir īsts bēbis . Var jau palēnām redzēt, ka viņš pieaug un attīstās, bet mums, vecākiem, par prieku pagaidām viņš vēl ir bēbis, kuram patīk mums pieglausties, kurš grib apkapties un kuram patīk, kad viņam pamasē muguru. Man šķiet, ka mēs visi esam pārliecināti – Oliveram nav, kur steigties, un viņš nesteidzas, mierīgi izdzīvo šodienu.

dsc_1501a

Weight -12 kg

Height – 80 cm

The day before his 10 month Birthday Olivers said his first word – “Bye!” in Latvian “Atā!” It happened in the morning, when Valdis said Bye to us and Olivers replied with clear answer.  All of us at the breakfast table froze from surprise, it was so clear, so loud, unexpected and initiated by Olivers. It was such a great moment to share with family, but also I realized that Oivers is growing and doing it in his own time.

The same day Olivers also stood confidently with support. Again we all shared so exiting and happy moment as we know that Olivers for long time didn’t want stand and still not crawling, just sitting and moving around the room on his bottom.

Olivers love family meals and dishes.  Although every time he make a funny face when tastes somethig new, he is keen to try and stick on new foods. Like he had salmon for first time, after tasting and realizing that he like it, he couldn’t stop eating it and I was left without dinner. But he isn’t still keen on eggs and bananas, but we are slowly working on it. Gradually we will finish with baby purees in next couple weeks, although there isn’t teeth yet. So now Olivers eats 3 times a Mum’s milk, three family meals and one snack.

The hardest now is sleeping at night after midnight. The first 6 hours is peaceful, but then Olivers begins asking for Mum and comforting milk. It just means that this is a time to start sleep training as we somehow haven’t done it yet. We have been lazy but now I feel is the right time. 

Above everything else we are still delighted that Oliver is a proper Baby who is growing but also likes snuggling, hugging, rubbing his back. We are all convinced – Olivers has nowhere to hurry and he is happy to be our little, cute baby for longer.

dsc_1523aTā kā ikmēneša Olivera fotografēšana notika skolas brīvlaikā, tad ilgi nebija jāgaida, kad vēl divi pievienojās uz dīvāna.

As Olivers monthly photo has been taken during school holidays, there was just a matter of time when Lauris and Markus joined him on the sofa.

dsc_1538a

2 thoughts on “Oliveram 10 mēneši /Olivers 10 Months Old

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s