Oliveram 6 mēneši / Olivers 6 Months Old

dsc_9813aJau pusi gada esam kopā bijuši ar Oliveru, un liekas, ka nekad citādāk nav bijis. Vienmēr mums ir bijuši trīs puikas, divi lieli, viens – bēbis. Vecumu dažādība un reizē dzimuma noteiktā paredzamība.

Ko tad Olivers ir šo mēnesi sadarījis?

Svars – 9,9 kg

Garums – 68 cm

Olivers ir sācis ēst trīs reizes dienā dārzeņu un augļus. Viņam garšo visi piedāvātie augļi un dārzeņi, un tagad var arī teikt, ka garšo ūdens un to labprāt dzer. Joprojām Olivers arī turpina ēst mammas pienu gan pa dienu, gan diemžēl arī naktīs. Palēnam briestam uzsākt mācīties gulēt visu nakti bez ēšanas. Šķiet, ka Olivers tam ir gatavs, vēl tikai man pašai tam jānobriest, jo pārsteidzoši, bet šoreiz es izbaudu nakts ēšanas, kad neviens netraucē un mēs varam veltīt nedalītu laiku tikai viens otram. Tās gan ir tikai aptuveni 5 min divas vai trīs reizes un tomēr man vēl grūti no tām atteikties.

Pa dienu Olivers ir pārgājis uz diviem ilgākiem snaudieniem. Viņam patīk gulēt savā gultiņā, kur netraucē bērnu balsis no tuvējās skolas vai celtniecības darbi blakus ielā. Tā kā šomēnes arī nomainījām kulbu, kura kļuva par īsu, pret, tā saucamajiem, sēžamratiem, pasaule ir kļuvusi daudz interesantāka, un ilgs pusdienslaika miegs ratos vairs neizdodas tik bieži.

Mēneša laikā divas reizes apmeklējām osteopātu, kurš lēnām koriģēja Olivera nogulēto pakausi un pastaipīja viņa muskuļus. Tagad Oliveram patīk gulēt vienlīdz labi uz abām pusēm, kā arī ievērojami ir paildzinājies laiks, ko viņš spēlējas uz vēdera.

Katru otrdienu Olivers kopā ar mammu dodas uz vietējo zīdaiņu un mazu bērnu spēļu grupu, lai satiktu citus draugus, paspēlētos ar citām mantām un mamma varētu iedzert tēju un no sirds izpļāpāties. Šeit Oliveram visvairāk patīk vērot citus bērnus, kā viņi spēlējas, pienāk un aprunājas, kāds arī iedod savu mantu. Olivers ir vairāk ieinteresēts socializēties, esot mammas drošajā klēpī, un pagaidām mazāk laika velta apkārt esošajām rotaļlietām.

Jauna pieredze bija arī pirmā saaukstēšanās mēneša beigās. Labi, ka ļoti viegla, nedaudz aizsmacis deguns, apetītes zudums uz pāris dienām un nogurušas acis. Tā arī joprojām nesapratu, vai tā bija saaukstēšanās vai arī Olivers diedzē savu pirmo zobu. Laiks rādīs!

Šomēnes visvairāk pamanīju, cik Olivers ir priecīgs, smaidīgs, ieinteresēts, apmierināts un mierīgs puika. Mēs visi izjūtam viņu kā lielu dāvanu mums. Kā Lauris saka, ka viņš nevar beigt bučot Oliveru, jo viņš ir vismīlīgākais bēbis pasaulē. Olivers ar visiem saviem apaļumiem tiešām tāds ir.

dsc_9809a

Already half a year we have been together with Olivers and it feels that has never been otherwise. Always we have had three boys, two large, one – Baba. So different in characters and age and so similar in gender predictability. 

How was Olivers this month?

Weight – 9.9 kg

Length – 68 cm

Oliver has begun to eat three meals a day of vegetables and fruits. He loves all offered fruits and vegetables and now I can admit that he likes and drinks water too.  Olivers also still continues to eat mum’s milk during the day and, unfortunately, also at night. We are slowly heading to sleep trough the nights. Actually, Olivers seems ready to become sleep trained, but I am kind of holding him back as surprising , but I quite enjoy these night feedings when we can be undisturbed just us. Feeds are just 5 min but still difficult to give them up.

During the day, Olivers sleeps two longer naps. If any day they are sorter then still takes three. He doesn’t like noise from nearby school, therefore Olivers really likes to nap in his cot and if we are out and about then usually, Olivers sleeps shorter and three times. This month also he moved from pram to pushchair and notice that the world is much more than clouds and trees. Oh my, it is so interesting there around that no time for sleep, just soak all this new experience in. 

During the month we visited osteopaths twice to work on Olivers’s head shape and stretch his neck muscles. Now Olivers likes to sleep equally well on both sides, as well it significantly helped to like tummy time. 

Every Tuesday Olivers is going to the local baby/kids play group to meet other friends, to play with other that I can get a nice cuppa and much more nicer chat with other local parents. Just love these mornings.

A new experience was also the first cold. Well, be fair it was very mild, slightly blocked nose, loss of appetite for a few days and tired eyes. Still not sure whether it was cold or teething. Time will tell!

The most noticed development matter was how Oliver is happy, smiling, confident, happy and calm boy. We all feel him as a great gift to us. Lauris says, he cannot stop kiss Olivers because he has cutest baby in the whole world. Olivers is really one cute baby with all his rolls around.

dsc_9808aPar Olivera pirmo pusgadu var lasīt arī šajos ierakstos: Olivera pirmās desmit dienas, Oliveram 10-20 diena, Olivera 20-30 diena, Oliveram 2 mēneši, Oliveram 3 mēneši, Oliveram 4 mēneši, Oliveram 5 mēneši.

dsc_9906b

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s