Oliveram 4 mēneši / Olivers 4 Months Old

DSC_9166aSvars- 8 kg

Garums- 67 cm

Ceturtais mēnesis Olivera dzīvē ir bijis aktīvs. Brāļiem ir sācies vasaras brīvlaiks, vecmamma ciemojās, daudz pavadīta laika ārpus mājas un daudz vairāk intereses vērot apkārt notiekošo. Līdz ar to, protams, Olivers ir saņēmis daudz nedalītas uzmanības, spēlējies gan pieaugušo rokās, gan uz grīdas, mēģinot pieķerties jebkam, lai tik varētu pievilkties vai apvelties. Olivers ir gatavs sagrābt jebko, arī matus, degunus un drēbes. Pagaidām gan paša spēkiem apvelties vēl nav izdevies.

Olivers arī ir sācis turēt rociņās mantas, apskatīt tās un pārliecināti virzīt uz muti. Viņam nepatīk muzikālas rotaļlietas, arī karuselīši virs acīm pēc kādām 10 min nogurdina, toties runāties un skatīties uz cilvēkiem gan viņš var stundām. Pagājušajā nedēļā arī iemācījās sadot rokas un ar tām spēlēties, līdz tam gan vairāku nedēļu garumā veica padziļinātu labās plaukstas izpēti. Joprojām Oliveram patīk iet vannā, izģērbties, dzīvoties plikam, pēc tam atkal saģērbties, patīk būt masētam un izvingrinātam. Vienvārdsakot, daudz nedalītas uzmanības un tad var arī ilgu laiku spēlēties vienatnē.

Kādas divas nedēļas mums bija sākušās nakts ēšanas ik pēc 2 stundām, iespējams, pārcietām 4 mēnešu gulēšanas un ēšanas krīzi. Mēneša beigās atgriezāmies pie ierastās rutīnas, kurā Olivers ēd divas reizes no 7 vakarā līdz 7 no rīta. Tomēr esmu arī pamanījusi, ka Olivers ir kļuvis izsakušāks un vairāk grib ēst pa dienu, vakaros itkā pietrūkst piena, gribētu ēst vēl. Izskatās, ka mēs tuvojamies piebarojuma uzsākšanai, bet pagaidām gan vēl mēs abi neesam gatavi šim jaunajam attīstības solim.

Tikai nesen atklāju auduma slinga priekšrocības. Labāk ar trešo bērnu nekā nekad, jo pirms tam vienmēr šķita, ka siešana ir ļoti sarežģīta, kaut arī nekad pat nepamēģināju. Tā kā Oliveram ir nogulēta viena galvas puse, tad dakteris arī ieteica katru dienu nēsāt slingā, un es tiku piespiesta izmēģināt. Kāda mamma man aizdeva savu, lai izmēģinātu, vai man un Oliveram patīk, un mēs abi iemīlējām slingu no pirmās reizes. Tik daudz vieglāk nēsāt kā ķengusrsomu, patīkams, mīksts materiāls, un Olivers jutās uzreiz atslābis un mierīgs. Parasti gan no sākuma skatās, tagad jau arī uz abām pusēm, un pēc tam arī labprāt nosnaužas. Redz, kā ir- jālauž sava stereotipiskā domāšana, jābūt atvērtai citādam un vienmēr ir vērts pamēģināt.

Kopumā šomēnes mūsu mājās ir ienācis vasaras brīvlaika trakais karuselis, kurā, šķiet, reizēm tik griežos līdz ar bērniem, un domāju, ka man laikam pietiek. Un tad atkal iekāpju citā karuselī, kurš nevirpuļo tik ātri, un liekas, ka man izdodas būt pilna laika mammai. Tā dienu no dienas, nekad nevar zināt, kā būs šodien, bet katrā gadījumā ikdiena ar Oliveru šajā mūsu ģimenes atrakciju parkā ir kā karuselī uz zirdziņiem – lēni, viegli, patīkami un gribas vēl un vēl.

DSC_9163aWeight – 8 kg

Length – 67 cm

The fourth month of Olivers’ life has been active. We have summer holidays around here, also grandma visited us and staied for a week, we spend a lot time out and about, therefore Olivers become more interested what is going on and what is this all stress about. He also got  a lot of undivided attention from each of us, a lot of lovely coudles and also enjoyed time on the floor to play with toys and his own hands. Specially Olivers liked closely observe his right hand, put hands in his mouth and towards the end of this month started hold both hands together and play with them. If your nose or clothes, or hair are enough close, Olivers is ready to grab them and try to pull himself up. So far he doesn’t have enough strength to turn around independently or pull himself to sitting position without support, but that time is not far anymore, he is getting more mobile.

As I mention before, Olivers prefer to play with his hands, speak with others or watch around. He isn’t into toys or mobiles very much. He can play for 10 min and then its enough, but talk wit people he could for hours. Oliver still likes to go in the bath, undress, be without nappy and then dress up again, likes to be massaged and do baby yoga. In other words, Olivers loves a lot of undivided attention, but on most days it can be independent playing too.

Two weeks ago he had started night eating every 2-3 hours. Looks like he is reached 4 month sleeping and eating development crisis and some days before 4 months Birthday sleeping was back to previous, which means Olivers eats twice from 7 pm to 7am. However, I am also noticed that Olivers is more hungry during the day and looks like isn’t getting enough milk, especially after 4pm. Probably he is slowly moving towards solid food, but for now both of us are not prepared for this new development step.

Recently, I found a fabric sling advantage. Better with a third child than ever. Sling wrapping always seemed too complicated for me, even I never gave a go to try how to do it. I just bought a baby carry bag and used couple times during Lauris and Markus first year. Be honest, I didn’t enjoyed it, but didn’t try a sling too. As Olivers has overslept one side of his head, the doctor recommended wear sling at least once a day, and I was forced to try. One local  mum lent me hers to try, whether I like it or not. Unbelievable, but we both felt in love with a sling on the first day. So much easier to carry baby’s weight, pleasant, soft material, and Oliver felt instantly relaxed and calm. See – it’s  always worth to try and break my stereotypical way of thinking.

Overall, this months we all have been on the summer holidays crazy carousel, which at times, is so hard, exhausting and busy, but then again another day, another carousel and it seems calmer and gives me confidence that I can manage as full time Mummy. You never know how it will be today, but if that would depend from Olivers, it would be like a horse ridding carousel – a slow, easy, pleasant and will choose again and again.

DSC_9181a

 

One thought on “Oliveram 4 mēneši / Olivers 4 Months Old

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s