Oliveram 3 mēneši / Olivers 3 Months Old

Svars – 7,300 kg

Garums -61 cm

Pagājušajā mēnesī Olivers ir kļuvis daudz sociālāks, vairāk ieinteresēts apkārt notiekošajā un apkārt esošajos cilvēkos. Joprojām ļoti tuvs gan ar vecākie, gan jo īpaši ar saviem brāļiem, kuri ir aizvien smieklīgāki. Ar sajūsmu vēro viņus un smaida vai smejas ar pilnu savu bezzobu muti. Šad un tad arī izdodas saķert brāļu degunus vai matus vai iekniebt vaigos. Brāļiem joprojām tas ļoti patīk, kaut arī viņi ir brīdināti, kā šī spēlē progresēs turpmākajos mēnešos.

Joprojām Olivers ir labs ēdājs un gulētājs. Pats ir izveidojis savu rutīnu un naktīs parasti ceļas divas reizes (ap 1 un 4 no rīta), lai paēstu un gulētu tālāk. Mūsu izvēlētais naktsmiers ir no 7 vakarā līdz 7 no rīta, bet Olivers joprojām grib 5 no rīta kādas 30 min pavadīt netraucētā sarunā ar mammu. Tad viņš runā un runā, un smaida, un aktīvi kustina rociņas un kājiņas.

Šī mēneša sākumā Olivers arī pārcieta savu pirmo komplekso poti, kas nebija viegli. Oliveram diennakti bija paaugstināta temperatūra un nemaz nebija priecīgs prāts. Esmu ievērojusi, ka Oliveram nepatīk karstums. Tad viņš ir bēdīgs un labprāt uzturas ēnas puses istabā pie atvērta loga pēc iespējas plikāks.

Olivers arī ir paguvis nogulēt galvas vienu pusi. Tad nu cīnāmies dažādām metodēm (novietojam/ pieejam no otras puses, cenšamies pēc iespējas palielināt laiku uz vēdera, liekam spēlēties uz nepopulārā sāna, esam iegādājušies speciālu galvas korekcijas spilventiņu), lai Olivers izvēlētos gan gulēt, gan arī spēlēties uz otru pusi. Visi gan saka, ka galva noapaļosies, kad vairāk pavadīs laiku sēdus un rāpus, tomēr, protams, mani kā mammu tas uztrauc visvairāk.

Uz mēneša beigām Olivers sāka sagrābt priekšmetus un vilkt pie sevi, tuvināt mutei. Arī ir atklājis, ka gadījumos, kad nav pieejams knupis, lieti noder paša kulaciņš.

Vienu dienu Lauris man jautāja, kad Olivers sāks rāpot, un es atbildēju: “Drīz, pārāk drīz, pēc aptuveni 4 mēnešiem.” Šoreiz man tā gribas saglabāt šo bēbja stadiju, kad varam viens uz otru skatīties un smaidīt, un ar to pilnīgi pietiek.

Weight – 7,300 kg

Length -61 cm

Last month Olivers has become much more social, more interested in people and actions around, but, of course, still very close to both parents and big brothers who are so much interesting and funnier than parents. He looks at them with such a happiness, enjoyment and  interest. Every now and again tries to catch the brothers’ noses or their hair or pinch the cheeks. Brothers still love these little grabs, even though they have been warned that this game will progress in the coming months and maybe will start to hurt more.

Olivers is still a good eater and sleeper. He has created his own daily routine and at night usually gets up twice (about 1am and 4am) to eat and then back to sleep. Our children bed time is from 7 pm to 7 am, but Olivers still wants to 5am  30 special minutes with Mummy. Then he loves talking and talking and smiling in between, and actively moving his hands and legs.

Olivers also survived his first complex vaccine and that day wasn’t easy for him. I noticed that he is quite sensitive, had some mild fever and wasn’t happy at all. Olivers usually is happy baby, but vaccination and also heat he doesn’t like, then  he wants in and stay in our bedroom which doesn’t get sun during the middle of day.  Being in just a nappy helps him too. 

The biggest my worry is that Olivers has also managed to oversleep one side of the head. So we are using a variety of methods to encourage him to use more other side, but it really takes time. GP and Health visitors say that it will get back round when he will start to sit more, but still it is very worrying for us. 

In the end of this month, Olivers began to grab and drag items to himself, get them closer to his mouth. Also found out that sucking his hand can help out in the moments when dummy is lost.

Recently Lauris asked, when Olivers will start to crawl, and I replied: “Soon, actually too soon, in about four months.” I love so much this baby stage when it is enough just to look at each other and smile. So precious!

One thought on “Oliveram 3 mēneši / Olivers 3 Months Old

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s