Dārzu svētki/ Open Gardens

village2Katrā valstī un katrā valodā ir kādas tradīcijas, kuras grūti tieši tulkot, tāpēc šoreiz us savu galvu esmu nosaukusi Open Gardens par Dārzu svētkiem, jo tie tiešām bija svētki dārziem, puķēm, cilvēku iekoptam skaistumam un neatlaidīgam darbam.

Kas tad ir šie Dārzu svētki? Agrāk, kad dzīvojām pilsētiņā, katru vasaru tika svinēti vietējo parku svētki, kad parkos notika dažādas aktivitātes bērniem, skanēja mūzika un visapkārt cilvēki atpūtās vai bija devušies piknikā. Tādā nelielā ciematā, kādā dzīvojam mēs, Open Gardens iegūst nedaudz tuvāku nozīmi svētku izcelsmei. Šajā dienā tiešām tiek atvērti cilvēku privātie dārzi un katrs, kurš vēlas var to darīt, iepriekš piesakot savu dalību, kā arī katrs interesents kā mēs var iegādāties pasākuma ieejas karti (ienākumi tiek izmantoti ciemata attīstībai) un doties apkārt un brīvi apskatīt atvērtos dārzus.

Šogad mēs vairs nebijām tik kautrīgi un arī devāmies apskatīt ciemata labākos dārzus. Mēs bijām divatā – es un Lauris, lai varētu lēnām apskatīt, nofotografēt idejas, iedvesmoties, kā arī pabūtu divatā tikai ar Lauri, lai pildītu viņa emocionālo krātuvīti gan ar dabas skaistumu, gan ar manu īpašo uzmanību tikai viņam.

village2Each country and each language has variety traditions which are hard to translate into another language. English known Open Gardens I translated into Latvian as Gardens Celebrations, because it is time to celebrate beautiful gardens, flowers, nature and all hard work what people put into making such a nice place to live.

What is the Open Gardens in our village? In the past, when we lived in the town, Open Gardens was a fun full day in the local parks. People enjoyed good weather, some activities for kids and maybe some snacks, drinks, music. Some people were picnicking, some just lay down on the grass. It is not the same in our village. The Open Gardens acquires a little closer to the meaning of event. On the Open Gardens day people open their gardens to visitors which can walk around and enjoy beautiful gardens for small entry fee (what goes towards development of the village). 

This year we were not so shy anymore as first year in the village. Me and Lauris, we went to see the best of the surrounding gardens. I decided to take just Lauris with me to spend some time one to one with him, give him my full attention and peacefully enjoy beauty of the nature and people’s hard work. 

DSC_8383a

Un vēl dažas Laura fotografētās bildes

And some Lauris photographed pictures

7 thoughts on “Dārzu svētki/ Open Gardens

  1. Te ASV arī ik pa laikam ir dārza svētki, tomēr uz tik skaistiem dārziem neesmu pati bijusi! Būsi gatava līdz nākamgadam piebiedroties šai tradīcijai pievienojot jūsu dārzu tūrei? 😉

    1. Oi, Liene, diez vai, ja nu vienigi varam tikai server atspirdzinajumus. Mums vel milzum daudz darama, un tas prasa gadus, ta iekopt. Pie tam joprojam cinamies ar kartiga zaliena ieaudzesanu. 😊

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s