Olivera pirmās 30 dienas- 3. daļa

Visbeidzot arī ilgi gaidītā trešā daļa Olivera ikdienas aprakstā.

21. diena Olivers tā īsti ir sācis arī būt vairāk nomodā, skatīties apkārt un vēlas arī būt izklaidēts. Viņam patīk skatīties gaismu, lielākus tumšus laukumus, pēta arī griestus un jau palēnām cenšas sniegties pēc mantām, bet vēl nevar savu gribēšanu savienot ar roku koordināciju.

index2   index1

22. diena Ciemiņu diena – draugi no Hitchin atbrauca raudzībās, un Olivers sevi parādīja no vislabākās puses – saldi nočučēja sākumā man uz rokas, vēlāk ratos.

23. diena Kad tā stunda starp 5 un 6 arī ir svarīga visa kopējā miega daudzumam, mans šī rīta izmisīgais atradums ir fona skaņas/trokšņa ieraksts: Babu Sleep Miracle Tas tiešām palīdz Oliveram gulēt pat tad, kad jau gribas celties augšā un pamodināt arī visu ģimeni.

24. diena Ir tādas dienas, kuras reizumis izvēršas ļoti grūtas. Laikam jau tas sākās ar nakti kurā Olivers visu laiku vilka celīšus pie sevis un raudāja, pēc tam arī visa diena bija tāda- gulēja labi, bet nomodabrīžos gribēja mammas rokas un nevarēja atrast ērtāko pozu. Man šķiet, ka Olivers mokās ar kolikām, un tas laikam ir tāds periods, kas vienkārši ir jāpārdzīvo.

25. diena Līdz ar to, ka Markus ir iemācījies braukt ar divriteni un ik mīļu brītiņu vēlas savas prasmes nostiprināt un attīstīt, mēs visi trīs (es, Markus un Olivers) pēc Markusa pirmskolas nodarbības pastaigājoties atnācām uz mājām. Izklausās jau tā vienkārši, bet patiesībā šis ceļš ir pievarāms pusotrā stundā raitā solī. Mums iznāca nedaudz ilgāk. Olivers saldi čučēja, kratoties pa lauku takām, bet mēs baudījām neaprakstāmu skaistumu – koši zaļus labības laukus, ziedošu rapsi un tveicējošas saules staru miju ar vieglu vējeli. Īsta lauku idille!

26. diena Ir dienas, kad šaubies par savu varēšanu izaudzināt bērnus. Mums abiem ar Oliveru nebija mierīgā un vieglā nakts, un abi esam diez gan negarastāvoklī. Labi, ka tādās dienās atnāk vecmāte un parunājas, dod padomu, un tad atkal ir sajūta, ka izeja ir un ka tu visu dari pareizi, ka tu esi labākā mamma savam bērnam. Tik svarīgi, ka ne tikai ģimene atbalsta, bet arī medicīnas personāls.

27. diena Trīs dienas pirms pirmā mēneša jubilejas Olivers ir izaudzis 56 cm garš un pieņēmies svarā par 1,3 kg.

28. diena Pirms kāda laika teicu, ka labāk lai Olivers ir nemierīgāks pa dienu, bet labi guļ naktis. Mana vēlēšanās ir materializējusies- Olivers pārsvarā labi guļ un, protams, arī ēd naktīs un pa dienu ir sācis vairāk vēlēties būt nomodā un tikt izklaidēts. Vēl esmu novērojusi, ka Oliveram tāpat kā man un arī brāļiem bēbja vecumā patīk rutīna. Ja no rīta darba dienās mēs vedam Lauri uz skolu, tad arī brīvdienās ap to pašu laiku vajag mīļā miera labad saģērbt un ratos izstumt gulēt dārzā.

29. diena Anglijā ir sākusies karsta vasara. Mēs šodien izlēmām aizbraukt savā ik pavasara apmeklējumā uz Standalone Farm. Olivers visu laiku nogulšņāja, tikai beigās, kad puikas jau spēlējās spēļu laukumā, izlēma paēst pusdienas. Ir tik parocīgi, ka visur, kur dodies ar bērniem, ir padomāts arī par “tualeti” zīdaiņiem.

index3  index5  index4

30. diena Ir jau paskrējis pirmais mēnesis ar Oliveru. Nav tā, ka, sākot ar diviem bērniem ģimenē, skaitam vairs nav nozīmes. Tieši šoreiz mēs, vecāki, jūtam, ka skaitam ir nozīme, jo ir vairāk balsu, kuras uzklausīt, un Olivera balss skaļums vēl ir jāpameklē. Ir arī vairāk sirsniņu, kas jāsamīļo, vairāk mutes, kuras jāpabaro, un kaut vai arī vairāk pasaku vakarā jāizlasa. Un tomēr mēs visi esam bezgala laimīgi par Olivera ienākšanu mūsu ģimenē, priecājamies katru dienu par katru jaunu Olivera sasniegumu, un es patiesi izbaudu laiku ar mūsu jaundzimušo Oliveru.

One thought on “Olivera pirmās 30 dienas- 3. daļa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s