Olivera pirmās 30 dienas- 2. daļa

Kaut arī Olivers jau ir 7 nedēļas vecs, bloga ieraksts par pirmajām 30 dienām pacietīgi gaidīja un sagaidīja publiskošanu. Šoreiz par dzīvi ar Oliveru no viņa 11. līdz 20. dienai.

11. diena  Vienpadsmito dienu sākām ar izaicinājumu pārbaudīt, kā strādā plānotā rutīna, kad Valdis būs atgriezies darbā. Darba dienas rīts izskatīsies šādi: 7:00 mošanās, 7:35 Markusam jāpaēd brokastis un jādodas uz pirmsskolu,  8:30 Lauris jāpavada uz skolu. Uzreiz varu teikt, bija stresaini. Sapratu, ka jaunajā dzīvē vairs nevarēšu no rīta paķert puiku drēbes no skapja, katru vakaru būs rūpīgi jāsagatavojas rīta cēlienam, lai cik arī nogurusi būtu. Tā kā šorīt Olivers negribēja gulēt vai pagaidīt gultiņā, tad ar vienu roku Markusu sagatavoto pirmsskolai 30 min ir diez gan neiespējami.

Pēc Markusa aizbraukšanas uz pirmsskolu sapratu, ka tagad man laiks padomāt par sevi – ātras brokastis un ātra duša. Kamēr Lauris pieskatīja Oliveru, es paspēju abas, un tad jau diena ieguva mierīgāku ritmu.

Pirmā reize ar ratiem pie skolas bija ļoti aktīva – vecāki, skolotāji, skolas direktore pienāca, apsveica un izteica labus vārdus. Lai arī Lauris nedaudz samulsa no visas uzmanības, tomēr ir jauki, ka cilvēki pamana un iepriecina otru, pasaka otram kaut ko uzmundrinošu un sirsnīgu.

12.diena Olivera dzirdes testa un Dzimšanas reģistrācijas diena. Kā jau daudziem bērniem, Oliveram siltās dzimšanas reģistrācijas telpas nepatika un visi varēja izbaudīt viņa ļoti skaļo neapmierinātību. Par laimi, pa ceļam uz klīniku, Olivers aizmiga un ļāva veiksmīgi veikt dzirdes testu. Tagad arī oficiāli zinām, ka Olivers dzird un ar dzirdi viss ir kārtībā.

Parasti dzirdes pārbaudi veic dzemdību namā, ja tas ir iespējams- bērns mierīgi guļ un var saņemt signālu aparātā. Mājdzemdību gadījumā tiek atsūtīts uz mājām uzaicinājums ierasties pašiem tuvākajā zīdaiņu dzirdes pārbaudes medicīnas iestādē.

13.diena Šodien mūs apciemoja bērnu māsa (Health Visitor) Es jau biju gatava, ka viņas vizīte būs vismaz stundu gara (kad Markus piedzima, biju pārsteigta, ka viņa tā nesteidzoties pavada ar mani laiku). Tad nu runājām par Oliveru, varēju uzdot jautājumus, kuru man gandrīz nebija, runājām arī par ikdienu ar bērniem, manām sajūtām, emocionālo stāvokli un vai man ir palīgi, kā abi puikas uztver jaundzimušo. Vienvārdsakot, aplinkus tiku iztaujāta, vai jūtos pozitīvi un nav sākusi attīstīties pēcdzemdību depresija. Vizītes beigās Olivers tika arī nosvērts un izmērīts. Pirmajās divās dzīves nedēļās Olivers ir pieņēmies svarā +500gr un izaudzis par aptuveni 1cm.

14.diena Ir grūtākas naktis un ir vieglākas- pāgājušā nakts manā atskaites sistēmā bija vieglāka. Olivers ēda ik pēc 3-4 stundām un pēc ēšanas nebija čīkstīgs, gulēja. Laikam nesāpēja vēderiņš. Grūtākās naktis ēšanas režīms ir tāds pats, bet tad, pirms kārtīgi iemieg, vēlās padzīvoties pie mammas uz rokām.

Četru dienu laikā esam arī izveidojuši rīta rutīnu. Vairs nav tik stresaini, jo Lauris ir liels palīgs Olivera izklaidēšanā, kamēr esmu dušā un paēdu brokastis. Olivers drīz zinās, kā spēlēt Minecraft un katra varoņa funkcijas. To un vēl dažas diesmas Lauris aktīvi stāsta un dzied šajā laikā, ko pats sauc par “babysitting Olivers”.

15. diena Sāku atkal atcerēties to jauko laiku, kad ar zīdaini mierīgi vari iepirkties, izstaigāt veikalus un bērns ir visu laiku blakus, nevis paslēpies starp kādām jaunās kolekcijas kleitām vai uzmēra sarkanās augstpapēdenes. Atceros šo posmu ar Markusu un atkal tagad baudu, ka varu arī normāli apskatīt, ko pērku. Vienīgais nosacījums – Oliveram pilns vēders un miegs.

16.diena Ar Olivera ienakšanu ģimenē neviens nav atcēlis abu vecāku puiku pasākumus. Šodien Markusa pirmsskolas draudzenei Dzimšanas dienas ballīte. Tā kā man patīk ballītes, arī mazu meiteņu ballītes, jo pieaugušie paliek pieskatīt savus bērnus un pļāpāt, tad man šī bija jauka iespēja izrauties no mājas un parunāt ar pieaugušajiem. Kamēr mēs ar Markusu ballējamies, tikmēr Olivers ar tēti un Lauri dzīvojās pa spēļu laukumu. Pēc 2 stundu pastaigas Olivers saprata, ka vajag mammu atpakaļ, un parādīja visiem izbrīnītajiem, parkā esošajiem cilvēkiem savu vareno balsi.

17.diena No šodienas darba dienās būšu mājās ar trīs bērniem. Protams, tas nosacīti, jo Lauris līdz plkst.15 būs skolā un Markus pirmsskolā trīs reizes nedēļā līdz plkst.12, divas dienas gaidīs tēti, kurš viņu izņems pēc darba. Tā īsti saspringtas būs tieši šīs trīs dienas, jo Markusa pirmsskola ir pilsētā, kur dzīvojām pirms tam, un tas nozīmē braucienu ar autobusu vai pusotras stundas pastaigu, lai nokļūtu Markusa bērnudārzā. Šodien vēl Markusu pārveda mājās Valdis, bet rīt sāksim pārbaudīt Olivera pacietību, izņemot brāli no pirmsskolas.

18. diena Olivers joprojām ļoti daudz guļ. Man šķiet, ka nomodā viņš pavada vien kādas 3 reizes diennaktī pa 30 min. Lasīju, ka jaundzimušajam vajadzētu gulēt apmēram 16 stundas diennaktī. Jāsaka, ka Olivers noteikti guļ vismaz 20 stundas.

19. diena Laurim un Markusam šodien lielie prieki- Olivers satver viņu doto pirkstu. Puikas bija tādā sajūsmā, Olivers viņiem dod roku, ka ilgu laiku sēdēja visi trīs ”sadevušies rokās”.

20. diena Olivers šodien pateica savu pirmo “ge” un izskatījās ļoti apmierināts ar paveikto.

DSC_8162a  DSC_8164a

Par Markusa ikdienu pirmajā mēnesi var lasīt:

Markus pirmajās 10 dienās

Markus no 11. līdz 20 dienai

Markusa pirmā mēneša pēdējās desmit dienas

One thought on “Olivera pirmās 30 dienas- 2. daļa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s