Krūts barošanas konsultācijas Anglijā

Kaut arī ar krūti baroju jau trešo bērnu un vajadzētu būt visam pilnīgi skaidram par krūts barošanu un prasmēm pilnveidotām, tomēr arī es izlēmu apmeklēt krūts barošanas konsultantu (Breastfeeding Drop in Clinic), lai iemācītos varbūt ko jaunu un arī veiktu izpēti, kas tas ir un kā notiek šīs konsultācijas Anglijā.

Kā jau nosaukums norāda, tās ir brīvi pieejamas, bez iepriekšējas pieteikšanās, bezmaksas krūts barošanas speciālistu konsultācijas māmiņām, kuras vēlas pilnveidot savas krūtsbarošanas prasmes, uzdot jautājumus, iegūt praktisku ieteikumus un palīdzību situācijās, kad šķiet, krūtsbarošanas nav man piemērota. Šādas konsultācijas ir pieejamas katrā mazākā un lielākā Anglijas pilsētā (Papildus info šeit). Mūsu mazpilsētā tās notiek vienreiz nedēļā 2 stundas, lielākās pilsētās noteikti vairākās vietās un biežāk.

Kā tad tās notiek? Sākumā man tas radīja nelielu apmulsumu, jo biju gaidījusi telpu, kurā rindas kārtībā būs iespējams ieiet un saņemt individuālu konsultāciju, bet tā tas nav. Ir lielāka telpa, kurā aplī ir izvietoti krēsli, gar malām iekārtoti autiņbiskīšu mainīšanas iespējas, pa vidu galds ar atspirdzinājumiem – ūdens, sulas un kāds cepums. Divas krūts barošanas konsultantes laipni sagaida katru māti ar zīdaini, noskaidro, ar kādiem jautājumiem un problēmām mammas ir atnākušas un tad staigā apkārt un individuāli konsultē katru mammu. Tikmēr mammas zīda savus mazulīšus, sarunājas viena ar otru un konsultantes vislabāk var redzēt, kā tiek mazuļi baroti un kā katrai mammai varētu palīdzēt. Bija mammas, kuras bija atnākušas, jo zīdainis nepietiekami pieņemas svarā vai zīdīšana ir nekomfortabla, sāpīga, bija mammas ar priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem, bija viena mamma, kurai jāatgriežas darbā un vēlējās uzklausīt padomus, ko darīt šajā dzīves situācijā. Bet bija arī mammas, kuras vienkārši vēlējās parādīt, kā viņas zīda mazuli, un pajautāt, vai viss ir pareizi. Var arī vienkārši atnākt pēc uzmundrinājuma, ka tiek darīts viss pareizi un ka viss notiek.

Krūts barošanas konsultācijas noteikti iesaku, ja dzīvojat Anglijā un vēlaties vai jau barojat savu bērnu ar krūti.

Foto:https://cupcakeandtutus.com/2013/08/14/keep-calm-mamas/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s