Kamīna pārvērtības / The Fireplace Makeover

3Kopš 2013. gada rudens, kad pārcēlāmies uz mūsu tagadējo dzīvokli, man ir bijušas divejādas izjūtas par kamīnu dzīvojamā istabā. Kopumā man patīk, ka šeit ir kamīns un arī ļoti labi papildina Laura fantāzijas par Ziemassvētku vecīti, tomēr arī vienmēr, kā varat redzēt attēlā “Before/After”, atgādināja ar savu melnumu un neestētiskumu. Šis dzīvojamās istabas elemens nodarbināja manu prātu nemitīgi, jo vakaros, kad atpūtos uz sofas, man priekšā pavērās tā melnums. Protams, viens no risinājumiem būtu uzstādīt elektrisko kamīnu, jo parastajam tas nav pietiekami dziļš, kā arī nešķiet, ka skurstenis funkcionētu. Bet, tā kā šo gadu laikā tā arī neiegādājāmies elektrisko kamīnu, tad pirms kāda laika nolēmu izbeigt mocīt savas acis un atradu risinājumu- uztaisīju dekoratīvu sienu/durvis.

 Since the autumn of 2013, when we moved into our current apartment, I have had dual feelings about  a fireplace in the living room. Overall, I like that there is a fireplace and it complements with Lauris’s fantasies about Santa Claus, but also it looked black and dirty, as you can see in the picture Before / After”. I was thinking about it again and again, specially in the evenings when I rested on the sofa and needed to look at this black spot what really annoyed me. One of the solutions could be to install an electric fireplace. As we never got one, I thought I need to find cheep way how to make this place into something I like. Luckily solution found me – DIY decorative wall/door.  

1 Projektā izmantoju:

  • vidēja biezuma kokšķiedru plāksne
  • sienas krāsa
  • plastikāta sienas dekori
  • momentlīme

For project I used:

  • medium- density fibreboard
  • Magnolia Matt Emulsion Paint
  • plastic wall decoration
  • strong glue

2

Pēc kamīna sienas uzstādīšanas es sajutu, ka šis tiešām bija dzīvojamās istabas centrālais jautājums, kas bija jāatrisina. Uzreiz istaba ieguva sakoptāku iespaidu, izlietojot minimālus finansu līdzekļus un neveicos nekādas lielas izmaiņas īrētā dzīvoklī. Vienīgi Lauris uztraucās, ka Ziemassvētku vecītim tagad būs apgrūtināta iekļūšana. Mierināju, ka varam šo sienu izņemt, kad tuvosies Ziemassvētku vakars.

After the fireplace makeover, I felt that this was most important spot in living room, what needed to be resolved. Immediately room got prettier look with minimal financial resources and did not take any big changes in a rented apartment. Only Lauris was worried that Santa will now be able to delivery presents. I reassured that it will be fine. We will leave open the fireplace wall for Father Christmas.

3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s