Uguņošana un patriotisms

bonfire-night-images-4Novembris ir patriotisks mēnesis, domājams, visā Eiropā. Šeit, Anglijā, 5. novembris Bonfire Night, pēc tam nākamā nedēļa un īpaši 11.novembris ir Remembrance Day/Piemiņas diena. Tas ir laiks, kurā piemin Pasaules karos kritušos cīnītājus. Bez politiskas dalīšanas, kurš kurā pareizākajā pusē ir cīnījies un kuri ir vairāk pelnījuši piemiņu, domāju, ka patriotisma jūtas ir svarīgas, jebkurā valstī dzīvojot, pietam ne vien nacionālās/dzimtenes patriotisms, bet arī valsts, kurā dzīvo.

Lauris zina, ka viņš ir no Latvijas, prot arī šo un to pastāstīt par Latviju, jo tur dzīvo viņam svarīgi cilvēki, bet laikam jau tradīcijas viņš vairāk uzsūc no skolas dzīves, kas, starpcitu, ir diez gan multinacionālas. Protams, ka Laurim patīk piedalīties skolas pasākumos, un tā viņš arī veido savu pieredzi, cerams, plašāku kā tikai britu.

FIREWORKS2013

Sestdien tieši tādā ikgadējā skolas pasākumā pabijām – Bonfire night, kura parasti nesakrīt ar tradicionālo datumu, bet tiek organizēta nākamās sestdienas vakarā. Bija krāšņa uguņošana, kurai nedaudz traucēja līņāšana, tradicionālais ugunskurs, lupatu/papīra leļļu dedzināšana, kā arī bez bufetes un diskotēkas neiztika. Kaut arī lauris tumsā draugus neatrada ()kā tas bija pagājušajā gadā, kad varēja kopā izskriadīties pa tumsu, tomēr uguņošana viņam patika. Toties Markus gan nebija pārliecināts, kāpēc visi ir sajūsmā par skaļo troksni un spožajām gaismiņām, kas it kā nāk virsū. Sākumā markus atkārtoja: “No more.”, bet vēlāk samierinājās, bet uguņošanu skatīties neskatījās. Nākamgad jau noteikti nevarēs abus pierunāt doties mājup.

Bonfire night

3 thoughts on “Uguņošana un patriotisms

  1. Prieks lasīt par to, kā jums iet! Sen nav sanāci iekomentēt, bet caur Feedly telefonā visus ierakstus izlasu (ideja par iešanu pie zobārsta maskā man dikti patika, kā arī ieraksts par laikapstākļiem 😉 , kādreiz tēju ar pienu daudz dzēru: melnā + vaniļas piens man vispār kādreiz bija liels gardums :)).
    Lai Tev un Tavai ģimenei skaists šis Svētku laiks!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s