Lai zobārsts baidās!

2014-10-28 12.01.56  Nesen facebook pamanīju video, kurā ārsts izklaidē bērnu un taisa jokus, lai mazajam pacientam būtu patīkamāk saņemt poti. Protams, komentāri bija visdažādākie, tostarp nopūta: „Ak, kaut mūsējais tā darītu!” vai arī kategoriskāk: „Mūsu ārsti nesaņem tādu algu, lai šādi amzierētos.” Kaut arī cilvēku attieksmi un vēlmi izdarīt savu darbu pēc iespējas labāk nekad pilnībā neapmaksās nevienā valstī un tai pamatā ir tikai un vienīgi paša cilvēka attieksme jeb darba tikums, es noskatījos un nodomāju, ka esmu jau paspējusi aizmirst, ka ārstu (īpaši, bērnu ārstu) attieksme var būt arī citāda nekā video. Mums tiešām veicas, jo tieši šāds medicīniskais personāls Anglijā nav retums.

Pirms divām nedēļām, kad Markusam vajadzēja saņemt kārtējo vakcīnu, medmāsa sagaidīja viņu, pūšot burbuļus un ar sagatavotu konfekti uz šķīvja. Kamēr Markus ieinteresēts pētīja konfekti un ar rociņu mēģināja noķert burbuļus, sēžot man klēpī, tikmēr injekcija jau bija saņemta. Viss viegli, ātri, sagatavots un ar lielu iespēju, ka bērns nākamreiz nebaidīsies un vēlēsies atgriezties pie jaukās medmāsiņas.

Otrs stāsts ir par bērnu zobārsta apmeklējumu pagājušonedēļ, tātad Helovīna nedēļā. Bērni bija aicināti ierasties uz vīzīti pārģērbušies, lai šoreiz baidās zobārsts no pacienta, nevis otrādi. Lauris bija pārģērbies par Transformeri, Markus- Spaidermens ar kaķīša masku. Nav jau jāsaka, ka daktere un masiņa bija sajūsmā redzēt šādus pacientus. Un, kamēr viņi draudzīgi pļāpāja par supervaroņiem, Laura zobi bija apskatīti. Markus gan vēl savā pirmajā zobārsta vizītē neuzdrošinājās apsēsties krēslā viens, bet vismaz nepalika aiz durvīm un bija dikti priecīgs saņemt dāvanu maisiņu, piedalīties loterijā ar iespēju vinnēt ģimenes dienu atrakciju parkā. Ja būtu bijis ilgāk jāuzgaida, puikas būtu arī priecīgi izkrāsot ķirbjus vai ļauties sejas apgleznošanas aktivitātei. Arī zobārstniecības telpas bija atbilstoši izdekorētas un dakterēm bija Helovīniem atbilstoši aksesuāri.

Man jau šķiet, ka tāds tematiskais zobārsta apmeklējums vietā, jautrs un asprātīgs. Patiesi, kāpēc lai zobārsts kādreiz nepabaidās no saviem pacientiem!

2014-10-28 11.52.42a

2014-10-28 11.59.59

Dāvanā bija arī šausmīgas maskas…

2014-10-28 12.03.50

2014-10-28 12.08.25

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s