Markusam 2

DSC_1821aMarkus jau vairāk kā nedēļu ir divus gadus vecs un godam nosvinējis savu otro Dzimšanas dienu. Visā svētku ritulī nemaz nebiju paspējusi uzrakstīt, kāds tad Markus ir kļuvis pa šo laiku.

DSC_1475aMarkus ir izaudzis 90 cm garš un sver 15 kilogramus.

Markus ir kārtīgs. Manuprāt, kārtīgums Markusu raksturo visvairāk. Tāpat kā visiem bērniem, viņam patīk dauzīties, skriet, kāpalēt, smieties, raudāt, kopēt brāli Lauri, bet cauri ikkatram darbiņam un nedarbiņam var redzēt rūpīgumu, apdomīgumu, savu lēmumu pieņemšanu un rīkošanos. Piemēram, Markusam pēc zīmēšanas patīk uz likt uz flomastera korķīti un tikai tad ņemt nākamo flomasteru. Viņam patīk rutīna un paredzamība-, piemēram, uz skolu, baseinu vai kur citur jāiet par noteiktām ielām, kur parasti. Par atkāpēm no maršruta vecākiem nākas maksāt ar lielu Markusa kašķi, no kā pārsvarā viegli izvairīties, ja dara, kā ierasts.

DSC_1498aMarkus ir kārtīgs gulētājs (ja neskaita kāpšanu ārā no gultiņas, kad nolikts gulēt) un kārtīgs ēdājs. Markus tāds ir bijis jau no paša sākuma un arī tagad ēd 3 ēdienreizes pluss 3 uzkodas, guļ no 8 vakarā līdz 7 no rīta. Šķiet, ka ir gatavs pārcelties no bēbju gultiņas uz lielāku. Kamēr vecāki prāto, tikmēr guļ uz matrača, lai izvairītos no spriganajiem lēcieniem pāri gultas malai.

Jau sen biju ievērojusi, bet īpaši tagad arvien spēcīgāk izpaužas Markusa nepieciešamība pieņemt pašam savus lēmumus. Ir ļoti viegli, ja konkrētā situācija saskan ar viņa vēlmi un prātu, bet, ja nē, tad ir vajadzīgi argumenti, pārliecināšana, kas vairumā seksmējas ar uzvaru, bet, protams, ne vienmēr.

DSC_1506aPēdējā pusgada laikā kļuvis kašķīgāks, pamanāmāks un skaļāks. Par to var lasīt arī šeit. Un līdz ar divgadnieku krīzi Markus šobrīd ir ļoti, ļoti pieķēries mammai, kuru izkonkurēt ir iespējams tikai tad, ja viņas nav klāt.

Markus var atkal un atkal skatīties grāmatas par dzīvniekiem, novērot dzīvniekus, atdarināt to skaņas vai nosaukt vārdā. Viņa valodas prasmes tieši pēdējā mēneša laikā ir progresējušas ievērojami. Daudz ko nosauc vārdā, bieži vien atkārto Laura vai vecāku teikto, savā nodabā dzied dziesmiņas vai skaita dzejolīšus ar vairumā saprotamiem vārdiem.

Markusam patīk zīmēt un līmēt. Daži no zīmējumiem mammas neuzmanības dēļ nonāk uz sienām, kuras nāksies vien pārkrāsot. Pēdējā laikā ir arī ļoti ieinteresēts apgūt griešanas mākslu. Pareizs šķēru satvēriens jau ir, tagad tikai draudz jātrennējas un līdz ar to arī jāpārbauda mammas uztraukuma slieksnis.

DSC_1488aMarkusam patīk koncentrēties darbiņam, ko īpaši var novērot dienās, kad esam mājās divatā. Ja mājās ir brālis, tad visbiežāk viņi spēlējas kopā un abi arī cīnās par vecāku uzmanību, kā nu māk. Attiecības ar brāli ir palīdzējušas Markusam kļūt draudzīgam un ieinteresētam attiecībās ar citiem bērniem, kas nemaz nav tik raksturīgi viņa vecumposma bērniem. Tā kā Markus vēl pagaidām pēdējās dienas apmeklē bēbīšu grupiņu bērnudārzā, tad audzinātāja stāstīja, ka Markus ir empātisks- ja kāds raud, iedod viņam knupīti vai mantu, citreiz apķer un papaijā otra bērna muguru.

Tāds nu Markus ir – pilntiesīgs divgadnieks. Jau otro gadu vērojam Markusu un brīnāmies, ka bērni var būt arī tik “viegli” un dziļi.

DSC_1562a

Daudz mīlestības, prieka, izturības un jaunu zināšanu

Tev, Markusiņ,

nākamajā dzīves gadā!

Fotogrāfijas no Markusa Dzimšanas dienas un brīvsoļa dienas kopā ar tēti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s