Bath

DSC_9624aSapnis apmeklēt Bath man jau ir kopš sākām dzīvot Anglijā. Godīgi sakot, pati nezināju, par ko ir šis sapnis un kas man tā tur pievilka, jo vienīgais, ko zināju, ka tur ir vienīgā Lielbritānijā saglabājusies romiešu būvētais pirts-baseinu komplekss un templis. Biju redzējusi arī kādu skolēnu fotogrāfijas no ekskursijas uz The Roman Bath (angliskais nosaukums pieminētajam kompleksam) un man tās šķita fascinējošas.

Ar pirmajiem soļiem, pirmajām ieliņām un iespaidiem mēs sajutāmies kā nonākuši citā valstī. Laikam jau Itālijā. Sajūtu līmenī Bath šķiet tik netipiska britu  pilsēta, tik neierastu arhitektūru. Šajā pilsētā var saskatīt visu laiku spektru no Romiešu laika Britānijā līdz Modernajiem, un tā vien šķiet, ka no 19.gadsimta vide ir saglabāta pēc iespējas autentiskāka un senatnīgāka. Es noteikti nebūtu bijusi pārsteigta, ja man pretī būt nākusi Džeina Ostina. Noteikti viņas klātesamība tur ir jūtama. Bet varbūt tas tikai iepriekšējā vakarā skatītās Džeinas Ostinas biogrāfiskās filmas iespaids.

Mums Bath bija paredzēt uzturēties pusi dienas, kaut arī labprāt tur būtu palikusi vēl un vēl. Tomēr daudz nebēdājos, jo skaidri zinu, ka mēs tur atgriezīsimies. Bath tagad ir ierindojusies manā sarakstā starp tādām pilsētām kā Florence un Roma Itālijā. Man tās ir pilsētas, kuras neapnīk, kuras nav bijušas par daudz, kurās gribas atgriezties.

My dream to visit bath came trough. It was since we have moved to live in England. Honestly, it was just dream and I didn’t know what to expect in Bath, because the only thing I knew that this place is built by Romans and the only that kind of place in England. I had seen the photos of some pupil trips to The Roman Bath and I was fascinated by them.

The first steps, first impressions of the streets and we felt like in the other country. Maybe in Italy. The architecture in Bath feels so atypical to England. There you can see variety of building from Roman times to Modern times in 19th century, when the environment has been preserved and saved historical to nowadays. I certainly would not have been surprised if we just by the way would meet Jane Austen on the rode. Here spirit is still around here. But maybe it’s just me and my imagination and previous night film about Jane Austen’s youth and romance.

We planed to stay in Bath a half a day, but, of course, we would gladly stayed here longer. I tried don’t be upset, as I absolutely clearly know we will return here. Now Bath is on my list between the cities as Florence and Rome in Italy. Between cities where I want to return, where I fell familiar and where I can recharge my soul batteries. 

Bath ielās/ In the Bath streets

DSC_9594a

DSC_9681a

Džeinas Ostinas gars šeit ir dzīvs/ Jane Austen spirit is alive here.

DSC_9592a

DSC_9593a

DSC_9666a

DSC_9668a

Galvenā gājēju iela, kurā lokalizējušies galvenie apskates objekti/ Main Bath street, where you can find all famous visiting places.

DSC_9595a

Bath Katedrāle/ Bath Abbey

DSC_9596a

DSC_9598a

Markus bija ļoti ieinteresēts, ko šie tūristi runā un kāpēc viņš nesaprot/ Markus was very interested in these tourists conversation and couldn’t get why he doesn’t understand.

DSC_9604a

Romiešu pirts-baseinu komplekss un templis/ The Roman Bath

DSC_9606a

DSC_9651a

Mēs starp Romas imperātoriem/ We between Roman Emperor

DSC_9616a

DSC_9627a

Man patika šīs mugursomas/ Fabulous way how to carry toddler

DSC_9629a

Laurim patika klausīties bērniem domāto audio gidu/ There is audio guide around museum and special programme for children

DSC_9637a

DSC_9635a

DSC_9649a

Pēdējais valsis Bath- Modes muzejā un ceremoniju zālēs/ Last waltz in Fashion Museum and Assembly Rooms

DSC_9685a

2 thoughts on “Bath

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s