Oxford

DSC_9567aKopš Ziemassvētku laika ceļojuma pa Normandiju Francijā ir pagājuši trīs mēneši, un mūs (laikam jau precīzāk – mani) atkal ceļš sauc. Pa Lieldienu laiku bija brīvdienas ne vien skolās un bērnudārzos, bet arī mums ar Valdi, un tā gribējās tās vērtīgi izmantot. Kā esmu vienmēr uzsvērusi, arī Lielbritānija mūsu ģimenei joprojām ir ar ārzemju ceļojuma garšu, tāpēc šoreiz izvēlējāmies paceļot tepat un apskatīt nedaudz tālāk par Hitchin.

Pirmajā dienā mūsu ceļš veda mūs uz Oxford, par kuru tik vien zināju, ka tā ir senas universitātes pilsēta un manā iztēlē līdzīga Cambridge. Tas daļēji attaisnojās un daļēji – nē.

Oksforda mūs sagaidīja mīlīga, vēsturiska un ļaužu pārpildīta, ko var norakstīt uz skolēnu brīvdienām. Lai arī dažādu apsvērumu dēļ visu ieplānoto neapskatījām un daudz laika klīst pa ieliņam nebija, tomēr pirmais iespaids radās – šī ir tā Anglija, kas man patīk, kas man ir tuva, kurā jūtos ērti. Var teikt- Old Fashion England. To raksturo senas celtnes, sakoptība, laipni vietējie iedzīvotāji, vispārējais pozitīvisms ar aristokrātisko dzīves uztveri. Smaids, kuram līdzi smaida arī acis. Tajā pašā laikā kā prestats, kas papildina, – multikulturālās (D un Z amerikāņu, spāņu, itāļu, franču, indiešu, ķīniešu, taizemiešu, japāņu, grieķu, portugāļu, tibetiešu, persiešu, meksikāņu u.c.) kafejnīcas  ar tik dažādu valstu ēdieniem un dzērieniem.

Nepietieka laiks laivu braucienam pa Temzu un arī Markus vēl ir par mazu tādam mierīgam 50 min braucienam. To tad nākamreiz. Toties izdevās apskatīt Oxford Castle, kuru iesaku apmeklēt ikvienam, un Modernās mākslas galeriju, jo biju apņēmusies domāt arī par savām vajadzībām pēc radošā un skaistā, un šoreiz netipiski Lielbritānijai vīlos. Beigās gan sirds nopriecājās, kad redzēju divas jaunās māmiņas ar bēbīšiem dzerot kafiju tieši Modernās mākslas galerijas kafejnīcā. Tā skaisti un mierīgi, un ievesmojoši.

Since Christmas time trip to Normandy in France  are already gone 3  months, and the way again was calling us (if we are honest, more-me). Over the Easter holidays we wanted to use time valuable. And I am always saying that England for us is still like a foreign country. Why not to travel around and discover a little bit more about country where we leave?

On the first day  we visited Oxford, which as far as I knew, that it is an old university town and in my imagination looks like Cambridge. That was partly approved and partly- no.

Oxford was lovely, historic and busy due to school holidays. We didn’t have to see everything which we planned, and we didn’t have enough time just walk around the city and discover it deeper, but the first impression – this is England, which I like, which is close to myself, where I feel comfortable. I can say it is Old Fashion England. It is characterized by old buildings, tidiness, welcoming locals, the general positive attitude to the life.  That is possible to spot after some time spend  in the streets. And ten as contrast, which actually more complements Oxford – multicultural (South and North American, Spanish, Italian, French, Indian, Chinese, Thai, Japanese, Greek, Portuguese, Tibetan, Persian, Mexican, etc.) cafes/restaurants  with dishes and drinks from different parts of the world.

We didn’t do boat trip down the River Thames, because Markus is still too small for such a peaceful 50 minutes journey. But definitely I would like to do it next time. This time we visited Oxford Castle, which I suggest to see, and  Modern Art Oxford, which disappointed me, what is absolutely uncommon in the UK.  The only art what was modern and nice, was two new mums with their babies drinking coffee in the Modern Art’s Cafe. It was so beautiful and peaceful, and creative life-art fact.

DSC_9563a

DSC_9568a

DSC_9586a

DSC_9569a

DSC_9575a

DSC_9579a

DSC_9578a

DSC_9580a

DSC_9585a

Līdzīgi ieraksti:/Related posts:

Diena Kembridžā/ Day out in Cambridge (LV, ENG)

Normandija jeb Mūsu Normandija (LV)

Londonā ar mēnesi vecu mazuli (LV)

 

2 thoughts on “Oxford

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s