School Run fenomens

sustrans-school-run-small-14894Rudens pusē kādā telefonsarunā ar draudzeni, kurai ir Markusa vecuma meitiņa, pieminēju, ka pēc school run ieskriešu pie viņas. Klausulē bija pauze, kura vai nu vēstīja, ka šis nav piemērots laiks, vai arī, ka viņai pilnīgi nav skaidrs, ko es tikko pateicu. Kas ir school run? Tieši tā, kas ir Lielbritānijas, atļaušos teikt, fenomens- school run, kuram pat grūti atrast tulkojumu.

Ar vārdu savienojumu school run apzīmē laiku, kad cilvēki nogādā savus bērnus skolā un sagaida pēc skolas. Iznāk, ka mūsu ģimenē šis laiks ir aptuveni no 8:30, kad izejam no mājas, un atkal ap 3 pēcpusdienā, kad sagaidām Lauri pie skolas, ja tajā dienā es vai Valdis nestrādājam. Manuprāt, tas nav nejauši, ka to sauc par run, jo tas tiešām atgādina nedaudz skrējienu, kurā jāpaspēj būt laikā skolā (ko esmu jau pieminējusi šeit), bet ne ātrāk, jo tad ilgi jāgaida pie durvīm. Tas māca precizitāti vecākiem un cerams, ka ar laiku arī bērnam. Piemēram, šorīt, manā brīvdienā, Lauris uz skolu var doties ar riteni, jo es viņu arī sagaidīšu pēc skolas. Tad nu viņš jautāja, kāpēc mēs vēl neejam., kaut gan draugi jau gar logu dodas uz skolu, un pats arī saprata, ka mēs taču nokļūsim ātrāk, jo brauksim ar riteni. Lauris skaidri zina, ka viņam jābūt skolā precīzi 8:50, kad atver klases durvis. Desmit minūšu laikā jāpaspēj noģērbties, samainīt lasāmās grāmatas, nolikt vietā lasīšanas dienasgrāmatu un vēl paspēt izmantot datoru, ja atliek laiks. 🙂  Pēcpusdienā vecāku pienākums ir būt laikā (mūsu skolā 3:15), lai skolotājām nav jākavē savs laiks. Godīgi sakot, tā arī ir. Reti, kad esmu novērojusi kādu vecāku aizelsušos skrienam uz skolu, kad mēs jau nākam ārā.

Starpcitu, esmu pamanījusi, ka cilvēkiem nav jautājumu, ja kā argumentu piemin, ka tajā laikā nevarēšu, jo man ir school run. Vienreiz, kad man piedāvāja vienīgo zobārsta apmeklējuma laiku ap 3 pēcpusdienā, es teicu, ka nevarēšu, jo tajā laikā man ir jāsagaida bērns no skolas, man tika atrasts cits laiks pa dienas vidu. Vietējiem iedzīvotājiem nav jautājums, kas tas ir- tas ir laiks, kurš ir iecirsts akmenī, jo to nevar nedz atcelt, nedz nokavēt.

Attēls: http://www.coloribus.com/adsarchive/prints/sustrans-school-run-14761255/

2 thoughts on “School Run fenomens

  1. Manējie nav skoliņā, bet tomēr arī skaidrs kas school run ir tāds un, ka eventuāli tas būs ikdienā jāveic. Šeit gan ir retāk, ka vecāki ar bērniem staigā vai brauc ar riteņiem uz skolu; šeti pēcpusdienā skolai garām braucot redzam gaŗas rindas ar mašīnām kuŗas atbraukušas savākt mazos skolniekus. Mums gan laimējās, jo dzīvojam pavisam netālu un pēc pāris gadiem, kad mums laiks pienāk, varēsim staigāt.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s