Bērnu spēļu istaba/ Children’s Room

Kad pārvācāmies uz pašreizējo dzīvokli, bija jāizvēlas, vai abiem puikām būs katram sava istaba vai viena būs guļamistaba un otra – spēļu istaba. Tā kā man un Valdim bija atšķirīgi viedokļi, tad jautājām, kā Lauris vēlētos. Vai viņš gribētu gulēt vienā istabā ar brāli vai arī viņš grib savu istabu. Lauris izvēlējās, ka viņš gribētu gulēt kopā ar Markusu, tad nu radās izdevība otru istabu vairāk piemērot puiku „dzīvojamās” istabas statusam. Tā nu es varēju realizēt savu mazo sapni- puiku spēļu istaba, kurā atrastos visas viņu mantas, grāmatas, rakstāmpiederumi, viņiem izmantojamie aktivitāšu materiāli. Lielākais ieguvums: katrai mantai sava vieta un tā vieta nav vecāku guļamistabā vai dzīvojamā istabā. Kaut arī mantas mēdz „ceļot” pa māju, tomēr vairāk vai mazāk vakarā nonāk šajā istabā. Manī tas nedaudz arī rada sajūtu „Back to Normal Life”. Un puikām ir vieta, kur nolīst, kur būt savā pasaulē.

When we moved into the current apartment, we had to choose between room for each boy or one boy’s bedroom and one – play room. As me and my husband had the views, we asked Lauris’s opinion. Would he like to sleep together with brother or get a separate room just for himself? I was a little bit pleased that he decided to sleep in the same room with brother. Then we had a chance to use spare room as boy’s play room or, we can say, boy’s living room. My small dream came through- we panned boy’s room and filled it up with all their toys, books, art and crafts materials… The biggest benefit of that is: each thing has a right place, and it is not in the parent bedroom.  Of course, toys tend to “travel“ around the house, but more or less in the evening they return in the  boy’s room. For me it is also a step “Back to Normal Life.” And the boys have a place to hide and be in their own world.
DSC_7568

DSC_7570Rotaļlietas ir sakārtotas grozos pēc funkcijām- bumbas, DUPLO, mašīnas, koka kluči utt. / Toys are sorted by functionality- balls, DUPLO, vehicles, wooden blocks etc.

DSC_7592

Lasīšanas stūris/ Reading Area

Grāmatplaukts no IKEA, lai bērns redz, ko izvēlēties lasīt/ Book shelf from IKEA helps to to see what to choose for reading.

Pulkstenis ir piestiprināts apzināti tik zem, lai varam kārtīgi pētīt un aptaustīt, un mācīties. Pulkstenim gan vēl vajadzīgi uzlabojmi/ The clock is not by accident so low. It is so for better learning through touching and exploring. The clock needs to be improved.

DSC_7573aMarkusa grāmatu grozs/ Books for Markus

DSC_7576Nepabeigta rakstīšanas un zīmēšanas vieta- meklējam īsto galdu un krēslus/ Writing and Drawing Area is in the process-searching for right table and chairs.

DSC_7580aLaura izvēlētais augs/ Lauris’s chosen plant

DSC_7582

DSC_7599Tā istaba izskatās realitātē:)/ This is how room looks in reality:)

DSC_7236

4 thoughts on “Bērnu spēļu istaba/ Children’s Room

  1. Cik jauki, ka puišiem ir šāda vietiņa! Un cik labi esiet izmantojuši to vietu, lai būtu omulīgi tomēr patīkams stūrīts kur puišiem iegriezties!

    Inese, novēlam tev ar gimeni priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu jauno gadu! Gaidu sekot tālāk līdz jūsu dzīvei Anglijā 2014.!

  2. Jā, varu tikai pievienoties – super, ka ir sava telpa, kurā zēniem izdauzīties! Mēs arī mājās arvien vairāk saprotam, ka būs jārisina – “dzīvojamā istaba/meitas rotaļistaba” problēma.. 🙂

  3. I have two boys as well, but aged 7 and 5. It has been about a year now since my husband and I decided to try out having them sleep in the same room and, as you did, make the other room their playroom. It has been working out wonderfully! The boys enjoy chatting a bit before going to bed, and their toys and activities have a place to call their own.

    Great looking room – very well organized!

    1. Thanks! Yes, it is working for us too. And it is good to hear, that the same sleeping room is also working for older boys. 🙂 Happy New Year!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s