Darba pasaulē

working-mum-300x300Tas nu ir izdarīts! Esmu atgriezusies darba pasaulē.

Pirms kādiem mēnešiem vēl reflektēju, vai esmu piemērota pilna slodzes mammas lomai vai arī man ir vajadzīga nelielās devās darba pasaule. Jau aprīļa sākumā sapratu, ka gribu nedaudz tomēr arī strādāt. Tad arī uzteicu iepriekšējo darbu, jo tas vairs neatbilda ģimenes apjoma vajadzībām (pārāk tālu, pārāk dārgas ceļa izmaksas), kaut arī man patika strādāt tās skolas pagarinātās dienas grupā. Un, tā izturot divas atlases kārtas, esmu kļuvusi par neliela bērnudārza vadītāju blakus pilsētā. Mūsu „bērnudārzā” ir bērni no 3 mēnešiem līdz 11 gadiem, jo skolēni (4-11 gadi) nāk pēc skolas, un mēs ar viņiem darbojamies līdz plkst.6 vakarā, kad viņu vecāki atgriežas pēc darba. Ir bērni, kas nāk pie mums vien uz dažām stundām, tiek sagaidīti pēc skolas un ar busiņiem atgādāti, bet ir arī pirmskolas bērni, kuri ar mums ir kopā visu dienu.

Ko es tur daru? Visu! 🙂 Šobrīd mēģinu saprast, kā visu to daudzveidīgo ikdienu noturēt uz trases un kaut ko svarīgu neaizmirst. Nē, vēl pēc nedēļas darba neesmu sapratusi! 🙂 Bet, ja nopietni, tad strādāju gan birojā, gan domāju par metodiku, gan eju grupiņās un organizēju aktivitātes, spēlējos, runājos, komunicēju arī ar vecākiem, sadarbojos ar kolēģiem, plānoju viņu noslogotību utt. Daru visu, ko vien var iedomāties un pat nevar iedomāties. Ja tā vienkārši varētu teikt, tad turpinu veidot  drošu, sakārtotu, interesantu, priecīgu, radošu, skaistu, harmonisku bērnudārza vidi.

Tie, kas mani personīgi zina, droši vien šobrīd brīnās, jo es nekad neesmu bijusi orientēta uz pirmskolas vai sākumskolas izglītības līmeni. Mans lauciņš ir bijuši pusaudži un vidusskolēni. Tas tiešām interesanti, kā dzīvē viss var radikāli mainīties. Vislielākais paldies maniem mazajiem brīnumiem, iepriekšējai darba pieredzei skolā un Anglijas pagarinātās dienas grupā, vasaras nometnēm, kā arī absolūti lieliskajiem blogiem un blogeru idejām, kuras esmu atklājusi pēdējā gada laikā! Tas viss mani ir sagatavojis šodienai. Reizēm nevar saprast, kāpēc dzīve iegrozās tā, kāpēc tu sastopi konkrētos cilvēkus un gūsti it kā varbūt tajā brīdī lieku pieredzi, bet pēc kāda laika visi LEGO gabaliņi sakārtojas vienotā modeļa daļā un var skaidri ieraudzīt pašreizējo kopainu un lietderību. Un tad tā daļa sāk savu patstāvīgu dzīvi, veidojot jaunas neskaidras daļiņas. Mums vienīgi atliek paļauties un sekot!

Foto: http://mrsdubai.files.wordpress.com/2011/12/working-mum-300×300.jpg?w=700

9 thoughts on “Darba pasaulē

  1. Apsveicu! Izklausās, ka darbs ļoti piemērots, un novēlu tev veiksmi. Labprāt arī gaidu lasīt kā jutās atgriezties darba pasaulē pēc būšanas mājās ar bērnu, par lielākām grūtībām kuŗas bija jāpārveic, vai ir kas nesagaidīts. Visu labu!

  2. Wow! Tas ir pārsteidzoši. 🙂 Lai labi veicas ar jaunajiem un arī vecajiem 😉 pienākumiem! Un lai ir prieks par visu. Es arī labprāt lasītu, kā tas ir – atgriezties darbā! 🙂

  3. Uzskatu, ka varu sevi pieskaitīt pie Tevis vismaz zinātājiem un nemaz nebrīnos, ka esi tur kur patreiz esi- varbūt tieši sev īsti piemērotajā vietā. Starp citu mana pirmā izglītība ir bērnu dārza audzinātāja un tur iegūtās zināšanas un iemaņas man daudz palīdzēja strādājot ar daudz vecākiem jauniešiem skolā. Skatoties Tavu blogu, es tieši padomāju, ka Tu būtu perfekta pirmsskolas, sākumskolas (pēc LV kritērijiem) vidē. Un tagad ir apvienojušās abas Tavas stihijas: radošuma izpausme un organizatortiskās prasmes un nepieciešamība tā izpausties. Domāju, ka esi tieši tur, kur Tev jābūt. Veiksmi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s