Valentīndienas noskaņās/In the Valentine’s Day Mood

DSC_3552Es piederu pie paaudzes, kuras skolas laikā jau sāka svinēt Sv. Valentīna dienu arī Latvijā. Jāatzīstas, ka laikam vēl joprojām neesmu izaugusi no vidusskolnieces sajūsmas un Valentīndiena man joprojām sajūsmina un rosina darboties. Man patīk, ka šie svētki ir veltīti Mīlestībai, kas visdažādākajās tās izpausmēs un formās tomēr ir pati svarīgākā šajā dzīvē. Man Valentīndiena nav tikai divu partneru mīlestībai veltīti svētki. Es kaut kā vienmēr šo dienu esmu uztvērusi kā plašākus svētkus pret visdažādākajiem mīlestības objektiem –laulātajiem, draugiem, bērniem, ģimeni, Dievu… Un nevar noliegt, ka arī sarkanā vai rozā, vai visu citu krāsu sirds forma ir tik skaista, ka tā vien rosina iztēli un rokas pašas jau vēlas kaut ko pagatavot.

Arī mēs šogad Valentīna dienai kaut nedaudz, bet tomēr gatavojāmies.

 I belong to the generation who already started celebrating St. Valentine’s Day in Latvian (mostly at school). For me it was important, and still it is important. I am still exited and encouraged in the celebration of St.Valentine’s Day. I really love this day. I love that this day is dedicated to the love which could be a wide range of forms and meanings, but still most important in our lives. Valentine’s Day is not only just for couples as usually highlights. I see that love celebrations could be for everyone – for friends, for nursery mates, for parents and children, for God… There is such a many people which want and which need our true love. So… why do not use these beautiful red, or pink, or any other colour heart shapes, and be prepared for nice time, when love is in the air!:)

Sirsniņu dekorācijas/Heart Shape Decorations

Iesākumā veidojām sirdis, kurās tika izcaurumotas, lai varētu vērt cauri baltu vilnas dzijas diegu vai lentīti, jo tas joprojām Laurim patīk. Pēc tam vienu sirdi arī dekorējām ar pogām un vizuļiem, citu ar sagrieztiem dzijas pavediena gabaliņiem. Viena sirds forma ir aptīta ar dziju, cik nu Laurim pietika pacietības.

DSC_3298  DSC_3301   DSC_3318  

DSC_3309   DSC_3346   DSC_3340

 

DSC_3313   DSC_3349   DSC_3394

   DSC_3430   DSC_3428    DSC_3423a

Uz caurspīdīga plastikāta uzlīmēts sagumzīts sarkans papīrs un atkārtoti izmantota vaska krītiņu sildīšana uz cepamā papīra šoreiz jau krāsnī. Daļēji izdevās, bet tomēr šī aktivitāte, manuprāt, nav īsti piemērota pirmsskolas vecuma bērniem. Janvārī mēģinājām sildīt ar fēnu un radīt kušanas efektu, bet toreiz tas īsti tā neizdevās. Šoreiz noteikti rezultāts ir labāks.

DSC_3303   DSC_3520   DSC_3525

DSC_3528   DSC_3529   DSC_3581_edited-1

Īpašās picas/Special Pizzas

Picu pamatnēm tika izmantoti kliju lavaši. Tā kā šobrīd Laurim ļoti garšo zaļās olīves, tad viņa burts L no tām. Rīvētā siera pēkšņs iztrūkums ir gan defekts, gan efekts!

DSC_3478   DSC_3482   DSC_3483_edited-1

DSC_3485_edited-1   DSC_3486_edited-1

 DSC_3491

Sirsniņš un Sirsniņa/Heartman and Heartwomen

Šādi sirds cilvēki ir uztaisāmi dažās minūtēs, bet pēc tam Lauris spēlējās ļoti ilgi. Ierosinājumu guvu no East Coast Mommy bloga.

These hear shape people are made in a few minutes, but then Lauris enjoyed and played for a long time. Idea comes from East Coast Mommy blog.

DSC_3564_edited-1   DSC_3566_edited-2

Foto rāmis/Photo Frame

Vienkāršs foto rāmis, bet Laurim, protams, patika griezt (vidu izgriezu pati) un dekorēja acīmredzami ļoti aizrautīgi.

DSC_3563   DSC_3585_edited-1   DSC_3574_edited-1

Mīlestības zizlis draugiem/Love Wand for friends

Ja man kāds būtu uzdāvinājis šādu mīlestības zizli, tad gan…. 🙂 Kopā ar Lauri pagatavojām dažus tuvākajiem bērnudārza draugiem un audzinātājām. Ierosmes avots ir Mama Papa Buba blogs.

If some years ago someone would give me that kind of Love Wand, then …. 🙂 We made some for Lauris closest friends and teachers at the nursery. Idea comes from Mama Papa Buba blog.

DSC_3526    DSC_3535    DSC_3546

   DSC_3560   DSC_3534   DSC_3555

Valentīna dienas apsveikumu kartiņas/St Valentine’s Day Greeting Cards

Draugiem bērnudārzā apsveikuma kartiņas vēl tikai taps šīs nedēļas laikā, bet es jau pēc labākajiem priekšnoteikumiem esmu bērnam pagatavojusi paraugu-ierosmi. Man pašai ļoti patīk apskāviena kartiņa un, protams, atmiņu pilnās Markusa un Laura pēdiņas. Tik vienkārši un aizkustinoši sirsnīgi!

DSC_3568_edited-1   DSC_3571_edited-1   DSC_3576_edited-1

DSC_3324a

   DSC_3320   DSC_3329   DSC_3333

Priecīgu Valentīndienu!

Happy Valentine’s Day!

6 thoughts on “Valentīndienas noskaņās/In the Valentine’s Day Mood

    1. Paldies par ierosinājumu! Paskatījos!:) Ar gludekli tiešām izskatās, ka izdodas labāk un vieglāk izveidot sirsniņas no “sarīvētiem” krītiņiem!:) Tas nozīmē – atkal būs jāizmēģina jau trešo reizi!:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s