Darbiņi janvārī/Activities on January

DSC_3194Janvāris mūsmājās ir aizsteidzies vēja spārniem un bijis tāds paslinkāks, jo Lauris tā īsti neko negribēja darīt, ko es piedāvāju, labprātāk spēlējās savā nodabā un pārcieta arī savu kārtējo attīstības krīzi. Līdz ar to šoreiz būs tādas vienkāršas aktivitātes, kuras tomēr kaut kā spējām vienoties iesākt un izdarīt arī līdz galam. Galvenās mūsu diskusijas bija par darbiņu padarīšanu līdz galam, ja reiz esam iesākuši.

January was very lazy at our home, and actually it is already gone. Lauris did not want to do what I suggested. He preferred playing on his own.  I think he had current development crisis when, I hope, he learnt new skills and knowledges. So this time I will write about very simple activities, which become as lesson for Lauris to learn not just start, but also finish his works.

Vispriecīgākais un ievērojamākais notikums janvārī bija sniegs. Jau rakstīju par sniegotajām dienām, bet vēl tikai gribēju pieminēt manas bērnības mīļāko ziemas aktivitāti, kuru labprāt visi kopā darījām pagalmā. Ledus piekariņu saldēšana uzvēdīja man nostalģiskas atmiņas, kā maza no rīta skrēju skatīties, vai pa nakti atstātās krūzītes/trauciņi ar krāsaino vai parasto ūdeni un diedziņu tajā ir sasalušas, vai varēs nest pagalmā un pušķot kopā ar citiem bērniem krūmus, kokus, izmestās eglītes.

Everyone from England could agree that most excited event was the January snow. I already wrote about snowy days, but still just wanted to mention my childhood favourite winter activity, which I wanted to show to Lauris, too. It is frozen ice pendants and balls. I felt nostalgic memories, how I as a child ran to balcony and check overnight left cups / tins with coloured or plain water and string in. We used them for outside decorating trees, bushes, discarded Christmas Trees.  

  DSC_3056   DSC_3055

Kad bijām noguruši no spēlēšanās sniegā un āra, tad vai nu ienesām sniegu iekšā vai arī Lauris veidoja pats savas sniegpārsliņas.

When we were tired of playing in the snow and outdoor,  Lauris decorated his own snowflakes.

   DSC_3227   DSC_3230   DSC_3228

DSC_3290   DSC_3292   DSC_3291

Sen jau vēlējos kopā ar Lauri izmēģināt vaska krītiņu kausēšanu un to radīto mākslu. Biju redzējusi internetā, ka nelielos gabaliņus silda ar fēnu, un tad krītiņi sāk kust radot skaistus rakstus. Uzreiz jāsaka, ka mums tā gluži neizdevās, jo fēna vēja plūsma aizpūta pa gaisu visus krītiņus. Tad mēģinājā tos pielīmēt pie papīra ar līmlenti, bet arī tas darbojās tikai daļēji, līdz krītiņi bija pa pusei izkusuši un atkal tika aizpūsti. Pēdējais mēģinājums bija piestiprināt krītiņus kartona augšpusē un pūst gaisu no aukšpuses, turot kartonu vertikāli. Vēlāk lasīju vēl vienu padomu- ar zīmuļu asināmo sasmalcināt krītiņus skaidiņās un, uzbērtas uz papīra, sildīt cepeškrāsnī. To tad noteikti tuvākajā laikā pamēģināsim!

A long time ago I wanted to try out arts with melt crayons. I had seen on the internet the method – small pieces to heat with a hairdryer, and then melt crayons creating beautiful art pieces. But fortunately I have to say – it did not work for us. The crayons flight away from wind of hairdryer. Then we tried to stick crayons on the paper with tape, but it worked only a little. When crayons were half melted, they again were blown away. The last attempt was attached crayons to cardboard on top and blows the air from top, holding cardboard vertically. Later I read another tip- to heat in the oven. We will definitely try it soon!

DSC_3076   DSC_3078   DSC_3081

DSC_3215   DSC_3097   DSC_3217

Decembrī rakstīju, ka, izmantojot dekupāžas tehniku, Lauris labprāt radīja savus svečturīšus. Tagad, kad Anglijā jau dienas ir kļuvušas gaišākas un gaisā jūtama pavasara ieskaņa (vakar, aizvakar pa dienu bija +12), mēs veidojām savus īpašos stikla trauciņus sīpolu loku audzēšanai. Pirmais trauciņš ir aptīts ar sarkanu vilnas dziju, pamatā nedaudz uzklājot arī līmi. Šo aktivitāti var nosaukt par Laura mēneša favorīti. Otrais trauciņš – salvešu dekupāža. Trešais – dekorēts ar gatavām pērlītēm un krāsainiem stikliņiem. Šobrīd trauciņos ir jau saliktas sīpolgalvas, un pacietīgi gaidām zaļos asnus.

In December I wrote that, using the decoupage technique, Lauris created own lanterns. Now we make our special decorated glass for onion cultivation. The first glass is wrapped with red wool, based on applying a little glue. This activity can be termed as Lauris favourite in this month. Second glass – napkin decoupage. Third – decorated with colourful beads and prepared decorations. Now we are patiently waiting for the green sprouts.

DSC_3208  DSC_3204  DSC_3209
DSC_3203

Kā jau minēju, darbošanās ar dziju izvērtās par mēneša favorītaktivitāti. Un tad Lauris ķērās klāt arī paša organizētai aktivitātei ar dziju. Viņš veidoja zirnekļa tīklu pa visu māju. Man tas maksāja vienu dzijas fici, bet bērns nodarbināts, aizrāvies un priecīgs gandrīz nedēļu dienu dienā. Man vienīgais nosacījums- pēc spēlēšanās kārtīgi dziju satīt atpakaļ kamolā. Īsts sensorās motorikas, loģiskās un radošās domāšanas treniņš.

As I mentioned, working with wool turned into a month favourite activity. Then with wool Lauris made a spider web all over the house. It cost me a pound, but the child was happy, active and busy for almost a week. My only rule was – after playing wrap back the wool ball. A true sensory motor, logical and creative thinking training.

   DSC_3138   DSC_3140  DSC_3145

Otra Laura paša iniciēta aktivitāte – robota veidošana. Paraksta kaste, kurai palīdzēju izgriezt roku caurumus un aplīmēt balto papīru, lai skaistāk. Pārējais paša veikums pēc paša ieskatiem. Žēl, ka nenofotografēju, kā izskatās, kad viņš skraida pa māju un tēlo robotu!

Another Lauris initiated activity – building a robot. We use usual box, which I helped wrap in white paper and cut out holes for arms. The rest was at his decision. Unfortunately, I did not make a picture how he was running around the house and playing robot!

DSC_3061   DSC_3062

 Dažas reizes mums izdevās kopā arī pakrāsot.

 A few times we just painted.

DSC_3067

Pāri visam joprojām labprāt daudz pavadīja laika kopā ar brāli.

Above all, Lauris still happy spend time with his brother, as well.

DSC_3244

2 thoughts on “Darbiņi janvārī/Activities on January

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s