Sniegs Anglijā

Sniegs nedēļas sākumāIlgi gaidītais sniegs Anglijā ir klāt! Pagājušās nedēļas sākumā uzsniga viegla sniega kārtiņa un jau ap pusdienslaiku bija nokususi (attēlā), bet piektdien, britu vārdiem runājot, bija sākusies sniega stihija, respektīvi, uzkrita tāds Latvijā pierastais pirmais sniegs. Jāsaka, ka ar pārtraukumiem ir snidzis visas brīvdienas un tagad, svētdienas vakarā, aptuveni ir sasniedzis cilvēka potītes augstumu.

Protams, bērni ir absolūti pārlaimīgi- brauc ar ragaviņām no kalna Hitčinas centrā, pikojas, veļ sniegavīrus, ir slapji un līdz bezspēkam nocīnījušies pa sniegu. Gaisa temperatūra ir ap nulli, līdz ar to tiešām viss kā radīts, lai izbaudītu ziemas priekus, kuri visticamāk vēl saglabāsies kādu nedēļu. Arī pagājušajā gadā balta ziema mūsu pusē bija aptuveni 2 nedēļas.

Bet tas, kas mani joprojām pārsteidz un izbrīna, ir viena daļa pieaugušo, kuri ir pārliecināti, ka ir sākusies dabas stihija. Piektdienas pēcpusdienā, kad sniega kārta bija zābaku zoles augstumā, jau pusdienslaikā tika slēgtas skolas un bērnudārzi, arī uzņēmumu darbinieki traucās mājup, jo izrādās ir aizputināti ceļi un ieputinātas mašīnas, sabiedriskais transports var nekursēt un labāk arī steigt uz lielveikalu nopirkt pārtiku turpmākajam laikam, kad nevarēs izkļūt no ieputinātajām mājām. Tieši tā, kā rāda filmās- sniegs ir paralizējis ikdienas ritumu, un cilvēki nododas saskarsmes treniņiem un pašanalīzei kamīna uguns apspīdēti. Tikai filmās aiz loga var arī redzēt sniegu (vai tā aizvietotāju), un zaļi zāles stiebri bezkaunīgi nespraucas ārā no vieglās sniega kārtiņas!

Kaut arī aizputinātās māju durvis un neizbrienamos ceļus joprojām gaidām, izskatās, ka rīt Laura bērnudārzs būs slēgts (papildināts 21/01/2013- mūsu bērnudārzs strādāja) un mēs varēsim baudīt ziemas dienu kopā. Būs īstais laiks dzēst parādu Laurim un uztaisīt Sniegavīram suni. Parāds nav brālis un jārīkojas ātri, jo Anglijā jau rītdien var atgriezties zaļā zāle.

Svētdienas vakarā

DSCF8796   DSCF8792

Pēc divu dienu snigšanas pirmdien mūsu tuvākā apkārtne izskatās šādi:

DSCF8826   DSCF8805   DSCF8824

DSCF8806   DSCF8803  DSCF8807

DSCF8817   DSCF8832   DSCF8818

DSCF8801   DSCF8822  DSCF8829

DSCF8819    DSCF8831    DSCF8834

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s