Vēstule, karte, fotoaparāts …/ The Letter, Map, and the Camera…

DSC_2143Inspirējoties no Evelīnas bloga „Mammas smaids” ieraksta par dārgumu meklēšanu (http://mammassmaids.net/2012/11/06/dargumu-meklesana/), arī mēs kādā saulainā novembra svētdienā devāmies pa Ziemassvētku vecīša norādīto maršrutu, jo Lauris jau visu nedēļu bija runājis, ko vecītis tagad dara, kad ieradīsies, kā zinās, ko likt dāvanā utt.

Šoreiz Laurim no Ziemassvētku vecīša bija pienācis e-pasts, kurā bija šifrēta ‘vēstule’ un karte no www.maps.google.co.uk.

Mēģinājām kopējiem spēkiem atšifrēt, ko raksta Ziemassvētku vecītis un kas mums ir jādara. Secinājām, ka jāņem Laura fotoaparāts un jādodas pa kartē norādīto ceļu, lai atrastu dāvanu. Pa ceļam pašam jāfotografē, ko vēlas saglabāt kā apliecinājumu, ka uzdevums izpildīts. Uzzinājis noteikumus un redzot to visu noslēpumainību, Lauris ar uzdevumu aizrāvās aizvien vairāk, jo jau kādu laiku ir ļoti aktuālas dārgumu kartes, pirāti, ceļojumi, kā arī fotografēšana (vecāki atdeva īsto fotoaparātu) un visādi mīklaini notikumi. Nebiju paredzējusi, ka pa ceļam arī tik daudz apgūsim: kāds ir liels krustojums, kāds mazs, kāds ir T krustojums, ko fotografēs, kā fotografēs, kā turēs fotoaparātu, vai var fotografēt pret sauli.

Atradis dāvanu, Lauris bija tik priecīgi pārsteigts, ka izlēma dāvanu skatīties mājas. Tad gan uzreiz ķērās klāt un bija priecīgs par zīmējamo grāmatu un saldumiem.

 In a sunny November Sunday Lauris received email from Santa with a map. Before that I saw this idea at Evelīna’s blog “Mammas smaids” (http://mammassmaids.net/2012/11/06/dargumu-meklesana/), where she and her kids went for Treasure Hunt. I immediately realized that kind of activity will be interesting for my 4 years old as well. Last week Lauris was spoken about Santa and his coming at Christmas so much that I go for it and made him a hunt with real route map www.maps.google.co.uk and the e-mail from Santa.

 From Santa’s letter we together understood that Lauris has to take his camera and go on the route  to find a special gift. On the way he has to take the pictures as proof of the well done task. Lauris become more and more fascinated with this mysterious task. Specially, he loves everything about treasures, maps, travel, pirates, and photography. And the huge plus, witch I didn’t plan before, was discussions all the way long about different type of junctions, how to hold camera, and what is the best way to take good pictures.

Dažas no Laura patstāvīgajām fotogrāfijām: / Some of Lauris taken pictures:

DSCF8574  DSCF8583   DSCF8584

DSCF8581  DSCF8599   DSCF8610

Ja gribat sagādāt bērnam prieku un aizrautību, izmēģiniet arī Jūs kādu orientēšanās maršrutu!

If you want to provide your child the joy and excitement, try a Treasure Hunt and learn so much new!

DSC_2145   DSC_2150   DSC_2153

DSC_2162   DSC_2163   DSC_2166

2 thoughts on “Vēstule, karte, fotoaparāts …/ The Letter, Map, and the Camera…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s