Laurim 4

Hip! Hip! Urā! Šodien, 21.oktobrī, ir Laura Dzimšanas diena.

Pirms četriem gadiem, 2008.gadā, skaistā, siltā, saulainā rudens pēcpusdienā Rīgas Dzemdību namā piedzima mūsu dēliņš Lauris. Arī šogad mums Anglijā ir ļoti skaists un silts rudens, tikai Lauris mūsu ģimenē jau kļuvis par vecāko dēlu un brāli!

Hip! Hip! Hooray! Today is Lauris Birthday! Four years ago (2008) in a very nice, sunny, and warm autumn afternoon was born our son, Lauris. This year England autum is also nice and warm, but our son,  Lauris, already is the eldest son and Markus brother.

Vai Lauris ir mainījies? Vērtējiet paši! Šāds  Lauris ir izskatījies gadu no gada savā dzimšanas dienā:

Laurim 1 / Lauris 1

Laurim 2 gadi / Lauris 2 years old

Lauris 3 gadu Dzimšanas dienas rītā / Lauris 3rd Birthdays’s morning

Lauris – 4 gadus vecs / Lauris 4 years old

Kāds Lauris ir kā četrgadnieks?

 • Lauris ir 21 kg smags un 110 cm garš.
 • Lauris ir enerģisks, priecīgs, ātrs, reizēm kautrīgs, sabiedrībā mazrunīgs, smieklīgs, strādīgs, izpalīdzīgs, izturīgs, mērķtiecīgs, spītīgs un pašpārliecināts.
 • Katru darba dienas priekšpusdienu Lauris pavada bērnudārzā, bet no plkst.13.00 kopā ar mammu un brāli Markusu mājās.
 • Laurim bērnudārzā ir viens vislabākais draugs Ethan.
 • Jau gadu Lauris neguļ pusdienslaiku, toties ļoti labi guļ naktī no plkst.19 līdz 7 no rīta.
 • Pēdējā gadā ir kļuvis bilingvāls – runā, saprot, spēlējas angliski, saprot un mazāk runā latviski. Divas nedēļas jau apgūst arī franču valodu.:)
 • Katru dienu pirms gulētiešanas lasa grāmatas kopā ar mammu gan angliski, gan latviski. Katru nedēļu arī apmeklē bibliotēku un izvēlas grāmatas angļu valodā.
 • Laurim garšo konfektes un saldumi, kūkas un bulciņas, makaroni, kartupeļi, gaļa, zivis, brokastu pārslas ar pienu, āboli, vīnogas, arbūzs, jogurts un, protams, saldējums!
 • Šobrīd vislabprātāk spēlē ar mašīnām un cilvēciņiem lomu spēles, krāmē un komplektē dažādas kastes (dārgumu lādes), šad un tad saliek puzles, kā arī nesmādē brāļa zīdaiņa rotaļlietas!:)
 • Ar mammu Laurim patīk zīmēt, līmēt, griezt, gatavot ēst, bet kopā ar tēti dauzīties, spēlēt bumbu parkā un kārtot māju.
 • Labprāt arī skatās multfilmas- Toy Story, Postman Pat, Bob the Builder, Dora, Cars, Octonauts, Winnie the Pooh …
 • Mīļākie multfilmu varoņi- Buzz Lightyear, Spaiderman, McQueen…
 • Aprīlī devāmies pirmajā Laura kārtīgajā ceļojumā uz Ibizu (Spānija) ar nakšņošanu viesnīcā un apskates objektiem 5 dienu garumā.
 • Līdz šim apmeklēja vingrošanu, tagad to ir nomainījis pret futbola treniņiem.

Tāds ir mūsu mīļais četrgadnieks – Lauris Bokišs! Jau tik pieaudzis un izaudzis mums visiem par prieku. 🙂 🙂 🙂

10 thoughts on “Laurim 4

 1. Sveiciens jums visiem Laura 4. dzimšanas dienā! Jums kā vecākiem arī jau tāds nopietns stāžs! 🙂
  Prieks par Laura valodas attīstību un, ka klāt nākusi jau franču valoda! Vai tas ir bērnu dārza ietvaros vai jūs apmeklējiet atsevišķas valodas nodarbības? Un kāpēc izvēlējāties tieši franču valodu?
  Lai tad skaists gan Laurim, gan jums visiem pārējiem Laura piektais dzīves gads! 🙂

  1. Paldies par apsveikumu!:):):)
   Pārsvarā Anglijā visās skolās 1.svešvaloda ir franču valoda (dažās spāņu valoda), droši vien tāpēc arī dārziņa administrācija ir tieši izvēlējusies sākt ar šo valodu! Vēl jau bd ir mūzikas nodarbības un tagad meklē futbola treneri. Par laimi tas viss ir iekļauts!:)

 2. Musu meitai ari driz 4 🙂 ari runa divas valodas un juutu,ka ir istais laiks treshajai,tikai swe ar savu “briva spele” pieeju valodas maca tikai 6gadigajiem darzinja…

  Daudz laimes!

   1. lv un swe. uz swe atbraucam pirms teju 2 gadiem, tagad ir taa,ka vinjai ir vieglak runat swe nevis lv, ipashi,ja ir nogurusi. dazhas konstrukcijas lv lieto no swe valodas. lv saka regreset tajaa bridi,kad es pirms paris menesiem ari saku macities swe un vinja bija vieniga ar ko man treneeties un no kaa maacities 🙂 pie plusiem gan jaamin,ka tagad vinja man daudz vairak stasta par to,kas pa dienu ir noticis, kops vinja to var lv izdarit 🙂

   2. Tieši identiska situācija ir mums- tikai latv. un angļu. :):):):) Šobrīd latviešu valoda kļūst par otro, angļu valodā Laurim ir vairāk iespēju izteikties un pastāstīt par savām dienas gaitām angliski, jo tas jau arī notiek angliski. Reizēm gan viņš kaut ko man iztulko, jo es tā reziēm daru – saku vienu un to pašu abās valodās. Kopumā gan vairāk cenšos runāt latviski!:)

   3. es mēģinu ieviest noteikumu,ka mājās runājam latviski un kļūdaini sasaistīju to ar faktu, ka tētis zviedriski nesaprot. tagad, kad tētis nav mājās, meita uzskata, ka drīkst runāt swe un galu galā, kad nogurusi, nevaru tak ar varu spiest! es vienkārši atbildu latviski un tā mes abas miksējam 🙂

   4. Jā, ļoti pazīstama situācija! Tikai mums vēl trakāk- Tētis, kaut arī ir latvietis, runā un saprot angliski, tātad ar abiem vecākiem var mierīgi runāt angliski.Mēs arī cenšamies runāt latviski, Lauris atbild angliski, līdz iemācās kādu latviski un to lieto angļu valodas teikumā. Bet gan jau tas viss ar laiku normalizēsies – sāks vairāk šķirt valodas, jo šobrīd jebkura valoda ir komunikācijas līdzeklis.

 3. Pievienojos sveicējiem! Atkal ar interesi izlasīju šo un apskatīju atrakciju parka bildes. Saņēmu arī atbildi uz sevī turētu jautājumu par Tava bērna latvietību (“man kā vēsturniecei” tas patriotisma tāda būtiska lieta :)), jauki, ka visam pieej tā racionāli. Man tiešām prieks par Tevi. Mazais brālis bildēs arī jau izskatās tik liels – tā ir māmiņas lielākā laime, ka visi kopā un bērņuki aug stipri, veselīgi, darbīgi, zinātkāri un mīļi 🙂

  1. Paldies!:):):)
   Patiesībā bērna latviskuma jautājums ir arī mans jautājums. Man šobrīd latvietība ir latviešu valoda un dažas uzvedības tradīcijas. Piemēram, man ir morāli grūti izmest mistkastē maizi, bet Anglijā cilvēki viegli izmet ārā svaigu maizes galiņu, jo “cietu” maizi neēd. Tad nu mājās mācām, ka mēs tā savā ģimenē nedarām, jo…., kaut arī bd tā dara!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s