Markus pirmajās 10 dienās

1.diena – Dzimšanas diena

Šorīt, saulainā un viskarstākajā vasaras dienā, plkst.8.36 Markus ieradās pasaulē, veselīgs, noguris un dikti mīļš. Dzimšanas brīdis notika Lister slimnīcā, Anglijā. Kopā ar Markusu un mammu bija tētis un vecmāte, kura ar savu mieru un iedrošinājumu palīdzēja dēliņam ienākt pasaulē.

Markusam nebija vajadzīgs nedz sildīšanas galds (sildījās pie mammas uz vēdera), nez kādas palīgierīces, nedz palīgpersonāls vai ārsti, un es pilnīgi neplānoti biju izvēlējusies dzemdēt uz grīdas matrača, lai stabilāk un vieglāk mainīt pozu atbilstoši sajūtām. Tā kā viss notika strauji, tad pēdējās 50 min (tāds ir dzemdību oficiālais ilgums) lieti noderēja smieklu gāze (gas and air), kā arī apgūtās elpošanas tehnikas.

Pēc astoņām slimnīcā pavadītajām stundām, ap 4 pēcpusdienā, beidzot sagaidījām iespēju doties mājup. Es jau biju gatava doties prom ap 11 no rīta, jo tur tiešām vairāk nebija, ko darīt, ja nu vienīgi gulēt gultā un skatīties uz mūsu mazo brīnumiņu, bet to es varu darīt arī mājās. Ļoti gribējās savu gultiņu, savas mājas, savu kārtību, īpaši jau biju paspējusi noilgoties pēc Laura. Kaut arī zināju, ka Lauris ir atstāts vecmammu drošajās rokās, tomēr gribējās pēc iespējas ātrāk būt visiem kopā. Beidzot, pēcpusdienā, vecmāte un ārsti bija visu izskatījuši un papīrus sarakstījuši, un mēs laimīgi varējām doties mājup.

Protams, ļoti interesanta bija abu brāļu sastapšanās. Lauris bija samulsis un pirmās piecas minūtes turējās vecmammai opā, bet pēc tam jau atnesa brālītim sarūpētās mantas un gribēja paglāstīt. Arī mēs centāmies izturēties un runāties tā, kā bija lasīts neskaitāmos rakstos un grāmatās par bērnu pirmo iepazīšanos.

2.diena

Otrajā dienā Markus mūs iepriecināja ar pirmo neapzināto smaidu kā atbildi uz brāļa Laura glāstu. Viņi jau ir pazīstami no punča laikiem, jo Markus šad un tad iedeva rociņu vai pastūma Lauri ārā no mana klēpja. Tagad Lauris ir brāļa sargs un mans palīgs, kā pats saka. Cik lepns un apmierināts viņš jutās, kad pateicu, ka viņš tagad ir lielais brālis. Tas Laurim patīkot, ka es tā saku!:)

Joprojām Markus ir noguris un kopš dzimšanas ēdis tikai trīs reizes. Centos to izmantot un pagulēt, bet kā jau daudzām mammām pirmā nakts ar mazulīti ir raižu pilnāka un emocionāli nemierīgāka, lai varētu droši gulēt dziļajā miegā.

Kā solīts, vecmāte arī bija klāt. Anglijā vecmātes uzrauga gan jaundzimušā, gan mātes veselību un nāk ciemos uz mājām katru nedēļu.

3.diena – Pirmās pastaigas diena

Kamēr Lauris bija bērnudārzā, kopā ar Markusu, tēti un omi devāmies pirmajā, pusotras stundas garajā pastaigā uz netālo pilsētas centru. Āra gaiss Markusam bija pārsteigums, un vējš laikam sakutināja seju, jo bija jāsavelk lūpa.

4.diena

Pirmo reizi ar Markusu devāmies izņemt no dārziņa Lauri. Šoreiz gan līdzi bija ome, kura palika ārā ar ratiem, tātad izaicinājums ar Markusu nokļūt otrā stāva grupiņā vēl tikai priekšā.

Bērnudārzā saņēmu tik daudz labu vārdu, komplimentu un novēlējumu no Laura audzinātājām un citu bērnu mammām. Šomēnes Markus ir trešais jaundzimušais Laura grupiņā. Pirms tam šad un tad saskrējāmies visas trīs ar lielajiem punčiem šaurajā gaitenītī tā, ka ne izmainīties.

5.diena

Pagaidām izskatās, ka Markus ir ļoti mierīgs un optimistisks bērns. Joprojām ļoti daudz neapzināti smaida, īpaši, kad ir beidzis ēst. Maslovam nebija grūti izveidot savu vajadzību piramīdu, pietiktu, ja novērotu jaundzimušo!:)

No sirds priecājos, ka abi tikām uz Laura dārziņa īpašajām Olimpiskajām spēlēm. Tikmēr Markus ar omi elpoja svaigo parka gaisu!

    

6.diena

Šodien ir kārtējā vecmātes apmeklējuma diena. Ierodas vēl neredzēta vecmāte, bet ļoti jauka. Vienīgā mana sūdzība ir par to, ka nav nokritusi un smuki saaugusi nabas saite. Man gribas ar kaut ko dezinficēt, viņa iesaka apmazgāšanai izmantot tikai novārītu ūdeni. Tomēr pa kluso nopirkām dezinfekcijas salvetes, bet izmaiņas tiešām nekādas. Laikam vajadzīgs tikai laiks un pacietība.

Markusa svars kopš dzimšanas nav mainījies. Parasti pirmajās dienās svars nedaudz krītas, bet ne šoreiz. Laikam ir bijis kārtīgs ēdājs!

7.diena

Man tāds prieks, ka esam atraduši zelta vidusceļu ēšanas rutīnā. Markus ēd ik pēc 3 stundām visu diennakti. Protams, zinu, ka tas vēl neskaitāmas reizes mainīsies, tomēr dzīve kļūst plānojamāka.

8. diena

Šodien beidzot saņēmos un izgāju viena pastaigā ar abiem bērniem. Lauris smuki turas pie ratiem vai tos stumj kopā ar mani.

9.diena

No rīta pamodos ļoti mundra un enerģiska, jo Markus naktī bija nogulējis 5 stundas bez ēšanas. Enerģija gan arī lieti noderēja, jo šodien devāmies ar vilcienu (5 min) lielākā un ilgākā iepirkšanās tūrē uz blakus pilsētu, kur ir vairāk veikalu un lielāka izvēle. Tūre izvērtās 6 stundas gara ar ēšanas pauzi vienā no veikalu pārtinamajām istabām.

Markus visu dienu ir nedaudz satraukts un kašķīgs. Grib daudz vairāk mammas uzmanību un siltumu. Ārā gan čakli gulēja, arī vakarā, kad es uzliku nomierinošu mūziku, labprāt klausījās un mierīgi nogulēja līdz nākamajai ēdienreizei. Arī Lauris nolikās blakus savā gultā un klusām spēlējās ar Lego mašīnītēm, klausoties mūziku. Laikam šodienas apmākusies diena ietekmēja visu mūs noskaņojumu.

Tādas ir bijušas pirmās desmit mūsu kopābūšanas dienas. Nākamreiz par nākamajām desmit dienām ar bēbīti. Un tad jau redzēs, vai rakstīšu tikai par pirmo mēnesi vai arī pietiks laiks 100 pirmo dzīves dienu aprakstam.

2 thoughts on “Markus pirmajās 10 dienās

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s